Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni

Omawiane walory:

Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni, wynika z wypowiedzi członka zarządu ds. finansowych Grzegorza Ochędzana.

– Domykamy umowę z domem maklerskim i jest to zapewne kwestia kolejnych tygodni – powiedział Ochędzan na konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie o skup akcji.

Z jego wypowiedzi wynika, że skup akcji prowadzony będzie w trakcie sesji giełdowych.

Wcześniej akcjonariusze AB zdecydowali o skupie akcji własnych w celu ich umorzenia za kwotę do 15 mln zł z zysku za rok finansowy 2017/2018.

Grupa AB jest czołowym europejskim dystrybutorem. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. AB SA jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • DM PKO BP obniżył wycenę Grupy AB do 35,20 zł

  Analitycy DM PKO BP obniżyli cenę docelową akcji Grupy AB do 35,20 zł z 38,90 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 30 listopada.

 • DM BZ WBK zaktualizował rekomendacje dla ponad 40 małych i średnich spółek [ZESTAWIENIE]

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacje dla 3 spółek z grupy small- i mid-cap, dla 9 obniżyli, a dla 31 utrzymali bez zmian. Ponadto rozpoczęli rekomendowanie jednej spółki - Marvipolu - od zalecenia kupuj i wyceny 18,30 zł, wynika z raportu datowanego na 14 listopada.

 • Jest rekomendacja dla Grupy AB z ceną docelową 38,90 zł za akcję

  Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Grupy AB do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 38,90 zł z 30 zł, wynika z raportu datowanego na 31 maja.

 • WIG20 w odwrocie. Gorąco na JSW, GTC i PKP Cargo

  Nowy tydzień na giełdach rozpoczyna się pod dyktando strony podażowej. Największe straty notują główne indeksy w Budapeszcie i w Warszawie. WIG20 spada o blisko 1 proc. i oddala się od okrągłego poziomu 2.300 pkt.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR