Grupa Azoty może pozyskać kolejnego inwestora do spółki PDH Polska

Omawiane walory: ,

Grupa Azoty nadal rozmawia z podmiotami zainteresowanymi wejściem kapitałowym do spółki PDH Polska, realizującej inwestycję Polimery Police, poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Potencjalna wielkość zaangażowania kolejnego podmiotu to ok. 200 mln zł.

(Fot. spółka)

– Są inne podmioty, które chciałyby zaangażować się w ten projekt, na mniejszym poziomie niż firmy, z którymi już podpisaliśmy listy intencyjne w tej sprawie, więc nie jest wykluczone, że do grona inwestorów PDH Polska dołączy kolejny podmiot – powiedział Wardacki na konferencji prasowej.

Na pytanie o szczegóły dotyczące podmiotu, z którymi prowadzone są rozmowy, prezes Azotów ograniczył się do stwierdzenia, że „jest to partner wiarygodny”.

– Bylibyśmy zadowoleni z zaangażowania tego podmiotu na poziomie ok. 200 mln zł – dodał.

Wcześniej Grupa Azoty podpisała listy intencyjne związane z inwestycją w Polimery Police z Hyundai Engineering Co, czyli generalnym wykonawcą inwestycji oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), na kwotę do 130 mln USD (w tym do 80 mln USD z Hyundai Engineering i do 50 mln USD z KIND), a także z Grupą Lotos, na kwotę 500 mln zł.

– W listach określiliśmy ostrożny termin podpisania umów wniesienia wkładu na kapitał zakładowy PDH Polska, bo wymaga to zgód korporacyjnych zainteresowanych podmiotów, ale to kwestia uzgodnienia technicznych szczegółów. Zakładam, że te procesy zostaną zakończone bardzo szybko – powiedział szef Azotów.

Jak podkreślił, nie sądzi, aby ewentualne połączenie Grupy Lotos z PKN Orlen miało stanowić jakąkolwiek przeszkodę w realizacji zapisów listu intencyjnego przez gdański koncern.

– Obecność Lotosu będzie dla nas gwarancją skorzystania z doświadczeń w procesie inwestycyjnym, które ta spółka posiada – dodał Wardacki.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły ok. 10 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Grupa Azoty: Kiedy Polimery Police ruszą, rynek będzie w trendzie wzrostowym

  Grupa Azoty na bieżąco aktualizuje analizy dotyczące spodziewanego popytu na polipropylen, mającego wpływ na rentowność inwestycji Polimery POLICE. Wynika z nich, że w 2023 roku, kiedy inwestycja ma już produkować, rynek polipropylenu powinien być na fali wzrostowej, poinformował ISBnews wiceprezes Grupy Azoty ds. finansowych Paweł Łapiński.

 • ZCh Police mają dokumentację transakcyjną dot. finansowania Polimerów Police

  ZCh POLICE, Grupa Azoty (jednostka dominująca, a łącznie z ZCh POLICE jako pierwotni sponsorzy) oraz spółka zależna od pierwotnych sponsorów - Grupa Azoty Polyolefins zawarły ze spółką Grupa Lotos, Hyundai Engineering Co., Ltd oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND, łącznie z Grupą Lotos i Hyundai współsponsorzy, a łącznie z pierwotnymi sponsorami i Polyolefins strony) umowy dotyczące warunków inwestycji equity oraz finansowania dłużnego podporządkowanego (dokumentacja transakcyjna) w związku z realizacją przez Polyolefins projektu inwestycyjnego "Polimery POLICE".

 • ZCh Police: Azoty Polyolefins mają umowę kredytów w zw. z proj. Polimery Police

  Grupa Azoty Polyolefins - spółka zależna Grupy Azoty Zakładów Chemicznych POLICE- podpisała umowę kredytów, której celem jest pozyskanie uprzywilejowanego finansowania dłużnego niezbędnego do realizacji przez Polyolefins projektu inwestycyjnego "Polimery POLICE".

 • Wraca temat afrykańskiej inwestycji ZCh Police. CBA przeszukuje 30 miejsc w całej Polsce

  Z inicjatywy Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie, 100 funkcjonariuszy zabezpieczyło dokumenty i dane elektroniczne w blisko 30 miejscach na terenie całej Polski do śledztwa dotyczącego między innymi oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych POLICE.

 • Grupa Azoty zarekomendowała niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 rok

  Grupa Azoty zarekomendowała przeznaczenie zysku netto za 2019 rok w wysokości 58,25 mln zł w całości na kapitał zapasowy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR