– Zarząd spółki Grupa Azoty SA informuje, iż w dniu 22 września 2017 roku spółka złożyła niewiążącą ofertę objęcia udziałów w spółce Petrokemija d.d. z siedzibą w Kutinie, Chorwacja – czytamy w komunikacie.
Petrokemijajest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Zagrzebiu i jest producentem nawozów. Spółka opublikowała program restrukturyzacyjny „Konkretyzacja propozycji koncepcji restrukturyzacji poprzez dokapitalizowanie z udziałem prywatnego inwestora”.
Od stycznia do czerwca 2017 r. przychody spółki Petrokemija sięgnęły 952,64 mln HRK.

Notowania grupy Petrokemija z ostatnich trzech lat. Źródło: zse.hr
Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.