Grupa Azoty zaprzestanie produkcji polioksymetylenu do 31 sierpnia

Omawiane walory:

Grupa Azoty podjęła decyzję w sprawie planowanego zaprzestania kontynuowania działalności w zakresie biznesu polioksymetylenu, nie później niż do 31 sierpnia 2021 r.

azoty,wyniki,chemia,akcje, polioksymetylen

Grupa Azoty zaprzestanie produkcji polioksymetylenu do 31 sierpnia

– Przeprowadzona analiza wskazuje na brak efektywności ekonomicznej biznesu POM w dającej się przewidzieć perspektywie, co jest wskazaniem do zaprzestania kontynuowania działalności zakresie POM w segmencie Tworzywa i zbycia wybranych aktywów biznesu POM – czytamy w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży zewnętrznej produktów biznesu POM w 2020 roku wyniosły 54,1 mln zł i stanowiły 0,5 proc. przychodów Grupy Azoty.

– Planowane zaprzestanie produkcji POM będzie miało wpływ na ograniczenie całkowitej emisji CO2 spółki. Decyzja o planowanym zaprzestaniu kontynuowania działalności w zakresie biznesu POM nie będzie miała wpływu na pozostałą działalność prowadzoną przez segment Tworzywa – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Grupaazoty)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR