Grupa Kęty planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 300 osób w 2019 r.

Omawiane walory:

Grupa Kęty planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 300 osób w 2019 r. i na koniec roku przekroczyć liczbę 5.300 pracowników, poinformował członek zarządu Adam Piela.

(Fot. spółka)

– Planujemy zatrudnić około 300 osób więcej. Przekroczyć liczbę 5.300 pracowników na koniec 2019 r. Jest to wzrost o 6 proc. r/r, w tym 4 punkty procentowe wynikają ze wzrostu sprzedaży oraz wzrostu kosztów – powiedział Piela podczas konferencji prasowej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Z kolei prezes Dariusz Mańko dodał, że grupa chce zakończyć przegląd opcji strategicznych w II kw. 2019 r. Strategię na lata 2020-25 powinna być gotowa do końca roku. Spółka zamierza zaprezentować ją razem z prognozą na 2020 r.

– Planujemy zakończyć przegląd opcji strategicznych w II kw. tego roku. Jeśli w jego wyniku zapadną jakieś przełomowe decyzje, to będziemy je komunikować – powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.

W innym przypadku prace nad strategią będą toczyć się w II połowie roku.

– Jeśli przełomu nie będzie, to publikację strategii na lata 2020-2025 zakładamy na początku 2020 roku, razem z prognozą na 2020 r. – wskazał prezes.

Wskazał też, że prowadzony przegląd wynika z refleksji nad tym, jak urosła Grupa Kęty i jak radzi sobie z funkcjonowaniem na rynku. Ma odpowiedzieć na pytania m.in. o tendencje rynkowe i wyzwania, a także o kształt przyszłego funkcjonowania grupy.

Grupa Kęty rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, mający na celu opracowanie strategii rozwoju na najbliższe lata, pod koniec stycznia br. Zarząd zamierza m.in. dokonać przeglądu posiadanych przez grupę aktywów i obszarów działalności pod kątem ich znaczenia dla długoterminowych celów strategicznych, mając na uwadze interes akcjonariuszy.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR