Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych

Omawiane walory:

Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych i podjęła decyzję o kontynuowaniu dalszej ekspansji grupy w oparciu o posiadane aktywa.

(Fot. spółka)

W ramach procesu, zarząd spółki dokonał analizy potencjalnych scenariuszy dalszego rozwoju grupy kapitałowej emitenta, w szczególności:

• dokonał oceny poszczególnych segmentów działalności oraz perspektyw ich rozwoju, mając na uwadze aktualne uwarunkowania rynkowe i prawne.

• dokonał analizy sytuacji finansowej segmentów wchodzących w skład grupy kapitałowej pod względem ich znaczenia dla długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej, w tym w szczególności oceny procesów dezinwestycyjnych lub dokonania transakcji o innej strukturze właścicielskiej – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ponadto grupa poddała analizie potencjalne cele – inwestycje rzeczowe i/lub kapitałowe, biorąc pod uwagę możliwość:

– pozyskania nowych kompetencji w segmencie wyrobów wyciskanych,

– umocnienia pozycji na europejskim rynku folii polipropylenowej przez segment opakowań giętkich.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2018 r. miała 2 993,45 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Warszawskie indeksy nie dają za wygraną, w grze Kruk i Kęty

  Kruk i Kęty prowadzą w górę indeks mWIG40. Pozostałe warszawskie indeksy odrabiają poranne straty i wychodzą na plus. Głównym tematem na GPW jest sezon publikacji wyników za III kwartał br.

 • 8 najhojniejszych dywidend z sierpniowego kalendarium

  Sierpień to ostatni moment na dywidendowe żniwa. W drugiej połowie wakacji średnio raz dziennie w jednej ze spółek z dużego lub małego parkietu będzie przypadał dzień ustalenia prawa do zysku. Do wyboru są 24 dywidendy, z czego w ośmiu wypadkach stopa przekracza próg 5 proc.

 • Akcjonariusze Grupy Kęty zdecydowali o 24 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Grupy Kęty przeznaczyli na wypłatę dywidendy 229.090.728 zł, tj. 24 zł na akcję, licząc według stanu akcji (9.545.447 sztuk) na dzień podjęcia uchwały.

 • Przecena Orlenu i silny dolar ciągną WIG20 w dół

  Mocny dolar daje się we znaki wycenom na rynkach wschodzących. Rykoszetem obrywa też giełda w Warszawie. Indeks WIG20 jest jednym z najmocniej tracących w Europie. W dół ciągnie go przede wszystkim PKN Orlen.

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR