Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych

Omawiane walory:

Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych i podjęła decyzję o kontynuowaniu dalszej ekspansji grupy w oparciu o posiadane aktywa.

(Fot. spółka)

W ramach procesu, zarząd spółki dokonał analizy potencjalnych scenariuszy dalszego rozwoju grupy kapitałowej emitenta, w szczególności:

• dokonał oceny poszczególnych segmentów działalności oraz perspektyw ich rozwoju, mając na uwadze aktualne uwarunkowania rynkowe i prawne.

• dokonał analizy sytuacji finansowej segmentów wchodzących w skład grupy kapitałowej pod względem ich znaczenia dla długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej, w tym w szczególności oceny procesów dezinwestycyjnych lub dokonania transakcji o innej strukturze właścicielskiej – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ponadto grupa poddała analizie potencjalne cele – inwestycje rzeczowe i/lub kapitałowe, biorąc pod uwagę możliwość:

– pozyskania nowych kompetencji w segmencie wyrobów wyciskanych,

– umocnienia pozycji na europejskim rynku folii polipropylenowej przez segment opakowań giętkich.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2018 r. miała 2 993,45 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Trzy wiedźmy rozstrzygną o losach WIG20. Amica i Selena FM rosną po wynikach Czwartkowy mocny zwrot WIG20 z 3,5-miesięcznych minimów nie znajduje kontynuacji. Losy piątkowej sesji rozstrzygną się w ostatniej godzinie, gdy do gry włączą się tzw. trzy wiedźmy. Do tego czasu w centrum uwagi są małe i średnie spółki.
 • 20 najciekawszych dywidend do zgarnięcia jeszcze w tym sezonie

  Tak słabego sezonu dywidendowego nie pamiętają nawet najstarsi inwestorzy. Tegoroczne kalendarium wypłat jest krótkie, stawki skromne, a stopy dywidend tylko gdzieniegdzie przekraczają 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze w tym sezonie można załapać się na przyzwoite dywidendy.

 • Grupy Kęty podniosła prognozę zysku netto do 352 mln zł w 2020 r.

  Grupy Kęty podniosła prognozę zysku netto na 2020 r. o 20 proc. do 352 mln zł. Względem pierwotnej prognozy, z 5 lutego br., podniesiona została też wartość sprzedaży o 2 proc. do 3 380 mln, EBIT o 16 proc. do 453 mln zł i EBITDA o 12 proc. do 600 mln zł.

 • Grupa Kęty wypłaci 35 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Grupy Kęty zdecydowali o przeznaczeniu 336,79 mln zł z zysku netto na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 35 zł na akcję.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR