StockWatch.pl

Grupa Oponeo.pl w kwietniu wypracowała 106 mln zł przychodów ze sprzedaży

Omawiane walory:

Wartość kwietniowych przychodów okazała się o 8 proc. niższa rok do roku. Internetowy dystrybutor opon i felg zaznacza, że za spadek odpowiada przesunięcie sezonu wymiany opon na letnie.

Źródło: Oponeo.pl

Według wstępnych szacunków, Oponeo.pl w kwietniu wypracowało 105,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza spadek o 8 proc. w ujęciu r/r. Kluczową rolę odegrała pogoda. Mocny wzrost temperatur już marcu przyspieszył początek sezonu. Przełożyło się to na skokowy wzrost sprzedaży w końcówce I kwartału. W marcu internetowy dystrybutor opon i felg sprzedał towary za 75 mln zł.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w kwietniu 2018 roku było przesunięcie sezonu wynikające z warunków pogodowych. W porównaniu z rokiem ubiegłym sezon wymiany opon na letnie rozpoczął się wcześniej tj. w drugim tygodniu marca 2019 roku – tłumaczy spółka.

Przychody Oponeo.pl w rozbiciu na poszczególne miesiące. Źródło: Opracowanie własne na podstawie raportów bieżących.

>> Eksportowy sznyt – omówienie sprawozdania Oponeo.pl po IV kw. 2018 r.

Narastająco przychody za pierwsze cztery miesiące br. wyniosły 262,1 mln zł, co stanowi wzrost o 13 proc. względem wyników za ten sam okres w roku 2018.

W poniedziałek kurs akcji Oponeo.pl spada ponad 4 proc. O godzinie 15:00 za jeden walor spłacono 27,40 zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi ok. 400 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com