Haitong Bank podniósł cenę docelową dla R22 do 41,60 zł za akcję

Omawiane walory:

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 19 października podtrzymał rekomendację kupuj dla R22. Jednocześnie cena docelowa została podwyższona z 38,90 zł do 41,60 zł.

r22, rekomendacja, haitong, bank, akcje,

Haitong Bank podniósł cenę docelową dla R22 do 41,60 zł za akcję

R22 stopniowo, ale systematycznie realizuje swoją strategię, której celem jest zostanie liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w segmentach hostingu i omnichannel communication. Oba segmenty rozwijają się organicznie za sprawą strukturalnego trendu cyfryzacji, który ostatnio uległ dodatkowemu przyspieszeniu w związku z pandemią koronawirusa. Według analityka akwizycja ProfiSMS może wygenerować dwa typy synergii. Po pierwsze, spółka może próbować rozwijać się regionalnie poprzez zwiększanie swojej obecności na Słowacji. Po drugie, ProfiSMS działa głównie w segmencie SMS, więc R22 będzie prawdopodobnie próbowało dosprzedawać (cross-sell) swoje wysokomarżowe usługi mailingowe (EmailLabs, RedLink). Generując całość przychodów i EBITDA z kanałów cyfrowych przy 10-proc. tempie wzrostu EBITDA w ciągu najbliższych 2-3 lat, R22 jest zdaniem eksperta niedoszacowane na tle międzynarodowej konkurencji (wskaźnik EV/EBITDA na poziomie 14,7x dla hostingu, 22,6x dla omnichannel).

– III kw. kalendarzowy 2020 r. (V kw. 2019/2020) jest tradycyjnie słabszy dla branży omnichannel, gdyż okres wakacyjny generuje mniejszy ruch w handlu elektronicznym niż sezonowo lepsze IV lub II kw. Dodatkowo II kw. roku kalendarzowego (IV kw. 2019/20) okazał się nadspodziewanie dobry z powodu lockdownu. Stąd analitycy spodziewają się nieco słabszych wyników kw/kw, ale znacząco lepszych r/r. Haitong Bank oczekuje łącznych przychodów w wysokości 49,5 mln PLN (wzrost o 11 proc. r/r) i EBITDA na poziomie 14 mln PLN (wzrost o 13 proc. r/r). Analitycy spodziewają się, że przychody z hostingu wyniosą 23,5 mln PLN (wzrost o 13 proc. r/r), a EBITDA 7,2 mln PLN (wzrost o 8 proc. r/r). Przychody z segmentu omnichannel wyniosą zdaniem analityków 22.8 mln PLN (wzrost o 11 proc. r/r), a EBITDA 5,7 mln PLN (wzrost o 9 proc. r/r). Haitong Banku oczekuje, że przychody z działalności telekomunikacyjnej wyniosą 3,2 mln PLN, a EBITDA 1,6 mln PLN – czytamy w raporcie przygotowanym przez Konrada Księżopolskiego, szefa działu analiz Haitong Banku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

25 września 2020 r. R22 przejeło ProfiSMS za 239,3 mln CZK (ok. 40 mln PLN). ProfiSMS jest liderem na czeskim rynku masowego wysyłania wiadomości SMS i jest również obecny na Słowacji. W 2019 r. ProfiSMS wysłał 275 mln SMS-ów, jego przychody sięgnęły 7,3 mln EUR (wzrost o 4 proc. r/r), a EBITDA 1,2 mln EUR (wzrost o 13 proc. r/r). R22 poinformowało, że oprócz wejścia na rynek czeski, przejęcie ProfiSMS jest pierwszym krokiem na drodze do dalszej międzynarodowej ekspansji produktów Communication Platform-as-a-Service. R22 uważa czeski rynek za atrakcyjny, ponieważ oferuje możliwość dosprzedaży (cross-sell) z emailami i usługami PushSMS, których dotąd nie było w portfolio ProfiSMS.

– Analitycy zaczynają konsolidować wyniki ProfiSMS począwszy od VI kw. 2019/2020 (IV kw. roku kalendarzowego 2020). Oczekują, że przychody czeskiej spółki w VI kw. 2019/20 wyniosą 10,2 mln PLN, a EBITDA 1,5 mln PLN (marża EBITDA na poziomie 15 proc.). Ponadto w całym 2020 r. przychody ProfiSMS wyniosą ok. 34 mln PLN (wzrost o 10 proc. r/r), EBITDA 5,4 mln PLN (wzrost o 6 proc. r/r), a marża EBITDA 16 proc. W 2021 r. analitycy spodziewają się przychodów w wysokości 37,4 mln PLN (wzrost o 10 proc. r/r) i marży EBITDA w wysokości 16 proc. Na rok 2022 analitycy zakładają odpowiednio 41 mln PLN i 17 proc. – czytamy w raporcie.

Zdaniem analityka przejęcie ProfiSMS zostało sprawnie przeprowadzone przy atrakcyjnym, jednocyfrowym mnożniku EV/EBITDA. Pozwoli to wejść R22 na czeski rynek CPaaS na pozycji lidera i potencjalnie rozszerzyć działalność na Słowację. Co najważniejsze, pomoże to spółce oferować krzyżowe synergie ze sprzedaży systemów mailowych i SMS, co powinno sprzyjać wzrostowi i rentowności ProfiSMS. Haitong Bank szacuje, że przejęcie ProfiSMS z prognozowanymi synergiami zwiększy wycenę R22 o ok. 2,70 zł na akcję.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Rekomendacje dla R22 powstała 19 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku. Wymagany przepisami prawa disclaimer do rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o R22)

 • Haitong Bank rekomenduje kupno akcji R22 z ceną docelową 67,60 zł

  Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, w raporcie z 14 czerwca wznowił rekomendację dla R22 z zaleceniem kupuj i ceną docelową na poziomie 67,60 zł za akcję.

 • R22 miało 6,9 mln zł zysku netto, 12,68 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.

  R22 odnotowało 6,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 3,89 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Zarząd R22 rekomenduje wypłatę rekordowej dywidendy

  Zarząd i Rada Nadzorcza R22 przyjęły uchwały, zgodnie z którymi rekomendują wypłatę dywidendy z zysku za 2019/2020 r. obr. Łączna wartość dywidendy to 12 mln zł, czyli 0,85 zł na jedną akcję.

 • Vercom oferuje w IPO akcje po 45 zł za sztukę

  W poniedziałek KNF zatwierdziła prospekt Vercomu, a dziś spóła przedstawiła szczegóły oferty. Z emisji nowych akcji Vercom chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych ruszą 14 kwietnia.

 • KNF zatwierdziła prospekt Vercomu

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Vercomu, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na GPW. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR