Idea Bank czasowo zwolnił przedsiębiorców z opłat za rachunek

Omawiane walory:

Idea Bank zwolnił z opłat za rachunek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w okresie karencji płatności składek ZUS. Dostosował również warunki korzystania z konta FIRMA+ w taki sposób, aby klienci mogli otrzymać premię przez pełne 6 miesięcy opłacania składek ubezpieczeniowych z tego rachunku. To kolejna po wakacjach kredytowych i dystrybucji subwencji Polskiego Funduszu Rozwoju realna pomoc banku dla klientów, których dotknęły problemy finansowe spowodowane gospodarczymi skutkami stanu epidemii.

Idea,bank,przedsiębiorcy, opłaty

Idea Bank czasowo zwolnił przedsiębiorców z opłat za rachunek

Przedsiębiorcy objęci karencją w opłacaniu ZUS w okresie marzec – maj decyzją Banku zostali zwolnieni z opłat za prowadzenie rachunków w maju, czerwcu i lipcu 2020 roku. Z ulgi skorzystają posiadacze kont FIRMA+, Firma To Ja, Konto Branżowe i Przedsiębiorczy Radca Prawny, którzy w lutym z tych rachunków dokonali płatności składek ZUS lub otworzyli konto w okresie marzec – maj 2018 roku i dopiero rozpoczynają pierwsze miesiące po okresie bezwarunkowo bezpłatnego konta.

Kolejną formą pomocy dla klientów jest zmiana warunków promocji „Plus za ZUS”, w ramach której użytkownicy konta FIRMA+ przez 6 miesięcy mogą otrzymywać nawet 50 złotych premii za opłacanie składek ZUS z tego rachunku. Aby uwzględnić przerwę w opłacaniu składek w miesiącach kwiecień-czerwiec Bank rozszerzył okres premiowy o dodatkowe 3 miesiące.

– Epidemia koronawirusa to czas ciężkiej próby dla całej polskiej gospodarki, zwłaszcza sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią trzon naszych klientów. Staramy się realnie im pomóc zdejmując z nich część obciążeń finansowych. O tym, że jest to działanie oczekiwane przez naszych klientów świadczy m.in. popularność wakacji kredytowych, które wprowadziliśmy na rynek jako jedni z pierwszych w Polsce. Poza tym, mimo stanu epidemii dbamy o to, aby wszystkie oddziały naszego Banku były cały czas otwarte. Można w nich w bezpieczny sposób uzyskać pomoc konsultantów m.in. w zakresie pozyskania dodatkowego finansowania. Tak rozumiemy naszą misję wspierania przedsiębiorców – tłumaczy Michał Ślusarek, dyrektor departamentu marketingu i produktów w Idea Banku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

23 marca 2020 roku Idea Bank jako jeden z pierwszych w Polsce uruchomił wakacje kredytowe, w ramach, których klienci mogą nawet pół roku nie spłacać rat kapitałowych, tylko należne odsetki od kredytów. Akcja dotyczy kredytów ratalnych oraz odnawialnych linii kredytowych. Wakacje objęły do tej pory ponad 6,4 tys. kredytów udzielonych przez Idea Bank.  

Ponadto, Idea Bank przyjmuje wnioski klientów o subwencje w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami stanu epidemii. O wsparcie może ubiegać się każdy klient Idea Banku, który spełni warunki określone przez Polski Fundusz Rozwoju. Wnioski przyjmowane są do końca lipca 2020 r. za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR