Idea Bank przesunął publikację raportu za III kwartał

Omawiane walory:

Sprawozdanie finansowe Idea Banku pojawi się 10 dni wcześniej niż pierwotnie planowano. 

idea,bank,raport,wyniki

Idea Bank przełożył publikację raportu kwartalnego.

Raport finansowy za III kwartał miał pojawić się 29 listopada, czyli w samym szczycie sezonu wynikowego. Ostatecznie Idea Bank zmienił zdanie i w poniedziałek po sesji przyspieszył publikację na 19 listopada. Dzięki temu raport banku nie „zginie w tłumie”, bo ostatnia sesja listopada to także ostatni dopuszczalny prawem moment na prezentację wyników. Tego dnia raporty opublikuje nieco ponad 100 spółek. 19 listopada będzie znacznie spokojniejszy – raporty zaprezentuje kilkanaście spółek.

Zmiana terminu publikacji raportu finansowego to często kwestia techniczna. Spółki prezentują harmonogram w styczniu, a później ewentualnie dopasowują terminy do bieżących potrzeb. Niemniej warto przypomnieć, że we wrześniu, tuż przed publikacją raportu półrocznego, miała miejsce identyczna sytuacja. Bank przyspieszył raport o 10 dni i ostatecznie pochwalił się skromnym zyskiem. W II kwartale Idea Bank odnotował 1,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Względem poprzednich okresów to olbrzymia poprawa. W II kwartale 2018 r. bank zanotował ponad 382 mln zł straty, a w I kwartale br. strata wyniosła 81 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pierwszy po długiej przerwie zysk netto ucieszył akcjonariuszy, ale w szerszej perspektywie kluczową kwestią pozostaje odbudowa wskaźników kapitałowych. Pod tym względem sytuacja banku wciąż jest arcytrudna. Łączny współczynnik kapitałowy (TCR) grupy Idea Bank na koniec czerwca wynosił 2,11 proc. i mocno odstawał od wymogów ustawowych (w wypadku Idea Banku to 13,5 proc.). W raporcie zarząd przyznał, że jest świadomy obowiązków zachowania odpowiednich poziomów norm kapitałowych, dlatego podejmuje intensywne działania zmierzające do pozyskania inwestora. Według najnowszych doniesień, Idea Bank wciąż prowadzi rozmowy z funduszem private equity zainteresowanym inwestycją w akcje.

Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na giełdzie w Warszawie od 2015 r. W poniedziałek notowania banku cofnęły się o 1,4 proc. Na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 2,53 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR