ING Bank Śląski rekomenduje wypłatę 3,50 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd ING Banku Śląskiego zdecydował o przedłożeniu akcjonariuszom propozycji przeznaczenia kwoty 455,35 mln zł na wypłatę dywidendy, co stanowi 29,8 proc. skonsolidowanego zysku netto oraz 29,8 proc. jednostkowego zysku netto banku za 2018 r. Proponowana wartość dywidendy na jedną akcję to 3,50 zł brutto.

(Fot. mat. prasowe ING Banku Śląskiego)

– Wysokość proponowanej dywidendy jest zgodna z indywidualnym zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczącym możliwości wypłaty dywidendy za 2018 rok, które zarząd otrzymał 25 lutego 2019 roku. KNF zaleca w nim zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie co najmniej 25 proc. zysku wypracowanego w 2018 roku – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wysokość proponowanej dywidendy jest również zgodna z wcześniejszą intencją zarządu odnośnie wypłaty dywidendy z zysku za 2018 r.

– Jednocześnie zarząd zaproponuje określenie terminu nabycia praw do dywidendy na dzień 18 kwietnia 2019 r., a terminu wypłaty na dzień 6 maja 2019 r. – czytamy dalej.

13 lutego br. bank poinformował, że chce zarekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy na poziomie ok. 30 proc. zysku jednostkowego za 2018 rok.

W ub.r. akcjonariusze ING Banku Śląskiego zdecydowali o wypłacie dywidendy za 2017 rok w łącznej wysokości 416,32 mln zł, tj. w 3,20 zł brutto na jedną akcję.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. We wtorek po południu kurs akcji jest na symbolicznym plusie i walczy o trwałe wejście powyżej poziomu 200 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR