ING Bank Śląski rekomenduje wypłatę 3,50 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd ING Banku Śląskiego zdecydował o przedłożeniu akcjonariuszom propozycji przeznaczenia kwoty 455,35 mln zł na wypłatę dywidendy, co stanowi 29,8 proc. skonsolidowanego zysku netto oraz 29,8 proc. jednostkowego zysku netto banku za 2018 r. Proponowana wartość dywidendy na jedną akcję to 3,50 zł brutto.

(Fot. mat. prasowe ING Banku Śląskiego)

– Wysokość proponowanej dywidendy jest zgodna z indywidualnym zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczącym możliwości wypłaty dywidendy za 2018 rok, które zarząd otrzymał 25 lutego 2019 roku. KNF zaleca w nim zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie co najmniej 25 proc. zysku wypracowanego w 2018 roku – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wysokość proponowanej dywidendy jest również zgodna z wcześniejszą intencją zarządu odnośnie wypłaty dywidendy z zysku za 2018 r.

– Jednocześnie zarząd zaproponuje określenie terminu nabycia praw do dywidendy na dzień 18 kwietnia 2019 r., a terminu wypłaty na dzień 6 maja 2019 r. – czytamy dalej.

13 lutego br. bank poinformował, że chce zarekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy na poziomie ok. 30 proc. zysku jednostkowego za 2018 rok.

W ub.r. akcjonariusze ING Banku Śląskiego zdecydowali o wypłacie dywidendy za 2017 rok w łącznej wysokości 416,32 mln zł, tj. w 3,20 zł brutto na jedną akcję.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. We wtorek po południu kurs akcji jest na symbolicznym plusie i walczy o trwałe wejście powyżej poziomu 200 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ING Bank Śląski miał 267,3 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  ING Bank Śląski odnotował 267,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 324,5 mln zł zysku rok wcześniej.

 • CD Projekt dystansuje giełdową elitę. Producent gier jest już wart 35 mld zł [TOP10]

  Rekordowo niskie stopy procentowe i brak możliwości płacenia w tym roku dywidendy sprawiają, że banki i PZU spadają w rankingu największych spółek GPW. W górę pną się nowe gwiazdy, czyli CD Projekt i Dino Polska.

 • 3 faworytów sektora bankowego BM mBanku

  Analitycy BM mBanku nie mają wątpliwości, że przedłużający się kryzys wywołany pandemią koronawirusa oraz kolejne cięcia stóp procentowych będą miały duży wpływ na cały sektor bankowy. W najnowszym raporcie biuro ścięło ceny docelowe dla 7 banków, a zalecenie kupuj wystawiło jedynie trzem reprezentantom sektora.

 • Europejskie giełdy odrabiają straty, w grze Orlen, Energa i XTB

  Odreagowując środową przecenę, a jednocześnie czekając na wyklarowanie się sytuacji na rynkach globalnych, na warszawskiej giełdzie rozgrywane są poszczególne spółki. Gorąco jest na parze PKN Orlen - Energa, ale dużo też dzieje się na spółkach publikujących wyniki finansowe.

 • BM mBanku mocno ściął ceny docelowe akcji 7 banków

  Eksperci nie mają wątpliwości, że recesja spowodowana przez pandemię COVID-19 oraz cięcie stóp procentowych mocno okroją zyski sektora bankowego. BM mBnaku w najnowszym raporcie obniżył wyceny akcji 7 banków, ale jednocześnie w aż 5 wypadkach zalecił ich kupno.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR