ING Bank Śląski rekomenduje wypłatę 416 mln zł dywidendy za 2017 r.

Omawiane walory:

Propozycja zarządu ING Banku Śląskiego to 3,20 zł brutto dywidendy na akcję z zysku za 2017 r. Kwota 416 mln zł stanowi blisko 30 proc. skonsolidowanego zysku netto oraz 31 proc. jednostkowego zysku netto, wypracowanego w 2017 r.

Jak zaznacza spółka, wysokość proponowanej wypłaty jest zgodna z wcześniejszą intencją zarządu odnośnie dywidendy za 2017 rok. Zarząd ING Banku Śląskiego zaproponował też ustalenie terminu nabycia prawa do zysku (dzień dywidendy) na 25 kwietnia, a wypłaty na 10 maja 2018 roku. Przy obecnym kursie ING BSK w okolicach 198 zł, stawka 3,20 zł na akcję daje stopę na poziomie 1,6 proc.

W ubiegłym roku spółka nie wypłaciła dywidendy. We wcześniejszych trzech latach stawki płacone na akcję były znacznie wyższe i przekraczały 4 zł.

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/ingbsk,wykres-swiece,dywidendy.aspx

W 2017 r. ING BSK wypracował 1.403,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1.253 mln zł zysku rok wcześniej.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem Grupy wyniosły 117,48 mld zł na koniec 2016 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ING Bank Śląski miał 267,3 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  ING Bank Śląski odnotował 267,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 324,5 mln zł zysku rok wcześniej.

 • CD Projekt dystansuje giełdową elitę. Producent gier jest już wart 35 mld zł [TOP10]

  Rekordowo niskie stopy procentowe i brak możliwości płacenia w tym roku dywidendy sprawiają, że banki i PZU spadają w rankingu największych spółek GPW. W górę pną się nowe gwiazdy, czyli CD Projekt i Dino Polska.

 • 3 faworytów sektora bankowego BM mBanku

  Analitycy BM mBanku nie mają wątpliwości, że przedłużający się kryzys wywołany pandemią koronawirusa oraz kolejne cięcia stóp procentowych będą miały duży wpływ na cały sektor bankowy. W najnowszym raporcie biuro ścięło ceny docelowe dla 7 banków, a zalecenie kupuj wystawiło jedynie trzem reprezentantom sektora.

 • Europejskie giełdy odrabiają straty, w grze Orlen, Energa i XTB

  Odreagowując środową przecenę, a jednocześnie czekając na wyklarowanie się sytuacji na rynkach globalnych, na warszawskiej giełdzie rozgrywane są poszczególne spółki. Gorąco jest na parze PKN Orlen - Energa, ale dużo też dzieje się na spółkach publikujących wyniki finansowe.

 • BM mBanku mocno ściął ceny docelowe akcji 7 banków

  Eksperci nie mają wątpliwości, że recesja spowodowana przez pandemię COVID-19 oraz cięcie stóp procentowych mocno okroją zyski sektora bankowego. BM mBnaku w najnowszym raporcie obniżył wyceny akcji 7 banków, ale jednocześnie w aż 5 wypadkach zalecił ich kupno.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR