ING Bank Śląski rekomenduje wypłatę 416 mln zł dywidendy za 2017 r.

Omawiane walory:

Propozycja zarządu ING Banku Śląskiego to 3,20 zł brutto dywidendy na akcję z zysku za 2017 r. Kwota 416 mln zł stanowi blisko 30 proc. skonsolidowanego zysku netto oraz 31 proc. jednostkowego zysku netto, wypracowanego w 2017 r.

Jak zaznacza spółka, wysokość proponowanej wypłaty jest zgodna z wcześniejszą intencją zarządu odnośnie dywidendy za 2017 rok. Zarząd ING Banku Śląskiego zaproponował też ustalenie terminu nabycia prawa do zysku (dzień dywidendy) na 25 kwietnia, a wypłaty na 10 maja 2018 roku. Przy obecnym kursie ING BSK w okolicach 198 zł, stawka 3,20 zł na akcję daje stopę na poziomie 1,6 proc.

W ubiegłym roku spółka nie wypłaciła dywidendy. We wcześniejszych trzech latach stawki płacone na akcję były znacznie wyższe i przekraczały 4 zł.

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/ingbsk,wykres-swiece,dywidendy.aspx

W 2017 r. ING BSK wypracował 1.403,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1.253 mln zł zysku rok wcześniej.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem Grupy wyniosły 117,48 mld zł na koniec 2016 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR