ING Bank Śląski zajął zapasy oleju napędowego należące do Onico

Omawiane walory: ,

ING Bank Śląski zajął zapasy oleju napędowego o wartości rynkowej blisko 90 mln zł. W piątek rano TKO Onico wskazuje na blisko 35-proc. przecenę do 3,08 zł.

Akcjonariusz, Onico, sprzeda, akcje

(Fot. Onico Warszawa/fb)

Zajęcie paliwa przez ING Bank Śląski jest związane z upływem 7-dniowego terminu okresu wypowiedzenia umowy o refinansowanie rezerw z 28 marca 2017 roku i brakiem spłaty wierzytelności banku w wysokości 21,7 USD.

– ING Bank Śląski (…) złożył oświadczenie o przejęciu na własność przedmiotu zastawu tj. oleju napędowego (diesel fuel) o wartości rynkowej wynoszącej na dzień 8 maja 2019 r. 89.240.770,81 zł, znajdującego się w zbiornikach nr T-01, T-02, T-04, T-11 oraz T-12, położonych w terminalu paliwowym prowadzonym przez BALTCHEM Zakłady Chemiczne z siedzibą w Szczecinie przy ul. Krasiborskiej 35 w Świnoujściu, za wyjątkiem oleju napędowego (diesel fuel) znajdującego się z zbiorniku T-11 – czytamy w komunikacie Onico.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jeszcze pod koniec lipca Alior Bank, ING Bank Śląski, BNP Paribas i mBank wypowiedziały Onico umowy kredytowe i zażądały natychmiastowej spłaty długów. Spółka nie mając środków na spełnienie żądań 1 sierpnia złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Onico to warszawska spółka notowana na rynku NewConnect. To jeden z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W 2018 r. spółka miała ponad 3 mld zł przychodów. Na poziomie netto grupa zanotowała stratę w wysokości 21,2 mln zł, w porównaniu do 10,7 mln zł zysku w 2017 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, onico, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR