Inwestorzy próbują grać pod odbicie w USA, w grze JSW i Getin Noble Bank

Omawiane walory: , ,
Giełdą targają strach i nadzieje. Dziś wygrywają te drugie. Inwestorzy liczą, że odbicie na Wall Street utrzyma główne indeksy GPW na plusach. Nie ma jednak pewności, czy byki zdołają dowieźć tę niewielką przewagę do końca sesji.
jsw, biomedlub, getinoble, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Pierwsza połowa piątkowego handlu na GPW upłynęła w umiarkowanie pozytywnych nastrojach. W południe indeksy WIG20, WIG i sWIG80 zyskiwały po około 0,3 proc., a 47,6 proc. wszystkich notowanych w Warszawie akcji drożało, przy 34,4 proc. taniejących. To nieznacznie, ale jednak pozytywnie, wyróżniło rodzimą giełdę na tle innych europejskich parkietów. W Europie dziś większość indeksów pozostawała na poziomach zbliżonych do tych z wczorajszego zamknięcia.

Skąd kolor zielony na GPW? To dość proste. Inwestorzy zignorowali wczorajsze mocne i niezdyskontowane spadki na Wall Street (DJIA -1,45 proc.; S&P500 -1,76 proc.; Nasdaq Composite -1,99 proc.) oraz coraz mocniej narastające obawy w związku z ryzykiem bezumownego brexitu, i grają w grę „co dziś zrobi Wall Street?”. Jako, że od rana kontrakty terminowe na S&P500 i Nasdaq mocno rosną (odpowiednio o 0,95 proc. i 1,3 proc.), to na GPW toczy się gra pod odbicie w USA.

Losy dzisiejszej sesji wciąż jednak są kwestią otwartą. I to z kilku powodów. Owszem odbicie na Wall Street, które utrzymuje warszawskie indeksy ponad kreską, jest prawdopodobne. Tyle tylko, że niekoniecznie może ono być tak silne jak sugerują to obecnie amerykańskie kontrakty. Tymczasem już ich nieznaczne cofnięcie może dać impuls do realizacji zysków w Warszawie. Po drugie, wczorajsze spadki w USA sugerują, że obecne korekta spadkowa może tam się przedłużyć. I po trzecie, aktualny układ sił na wykresach WIG20 i WIG w dalszym ciągu wskazuje na spadki, jako naturalną konsekwencję wybicia dołem tychże wykresów z kanałów w jakich poruszały się one przez ostatnie 3 miesiące.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

W piątek w dalszym ciągu w centrum uwagi znajduje się tandem JSW i Biomed Lublin. Akcje JSW po poniedziałkowo-wtorkowym rollercoasterze, dziś ponownie próbują wybić się powyżej czerwcowego maksimum na 22,04 zł. W południe za jedną akcję trzeba było zapłacić 22,74 zł, czyli o 6,7 proc. więcej niż w czwartek. Jako, że ze spółki nie napłynęły nowe wieści, więc ten ruch trzeba traktować jako element spekulacyjnej gry związanej z zeszłotygodniowym pozostawieniem przez Komisję Europejską węgla koksowego na liście surowców strategicznych. Węglowa spółka jest dziś drugą najchętniej handlowaną na GPW. Większe obroty są tylko na CD Projekcie.

Spółką z trzecimi największymi obrotami jest Biomed Lublin. Jej akcje tanieją o 4,4 proc. do 12,00 zł, tym samym wracając do już ponad miesięcznego trendu spadkowego, po tym jak w środę kurs dynamicznie zawrócił z psychologicznego wsparcia na poziomie 10 zł. Sytuacja na wykresie Biomedu wyraźnie pokazuje, że covidowa hossa już się zakończyła.

Trzecią spółką na którą należy zwrócić uwagę jest Getin Noble Bank. Bank z portfela Leszka Czarneckiego tanieje o 3,9 proc. do 0,21 zł, tracąc od szczytu z końca czerwca już 36 proc. Dzisiejsza przecena to reakcja na wyniki. w II kwartale Getin Nobel Bank miał 246,93 mln zł straty netto wobec 86,66 mln zł straty rok wcześniej. Aktywa banku spadły do 51,26 mld zł z 52,83 mld zł na koniec 2019 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, Getinoble, jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR