Inwestorzy rzucili się na obligacje Kruka

Omawiane walory:

Spółka windykacyjna przydzieliła 250 tys. obligacji serii AJ1 o łącznej wartości 25 mln zł. Papiery dłużne Kruka trafiły do blisko 900 inwestorów, a stopa redukcji przekroczyła 55 proc.

Krupa, Kruk, obligacje

Piotr Krupa, prezes Kruka

Kruk w cuglach uplasował sierpniową emisję obligacji, czyli 250 tys. sztuk 5-letnich papierów dłużnych serii AJ1 ze zmiennym oprocentowaniem WIBOR 3M powiększonym o marżę 3,5 pkt proc. (szacowane w pierwszym okresie odsetkowym na 5,22 proc. w skali roku). W okresie subskrypcji 898 inwestorów złożyło 1.061 zapisów na 557 tys. obligacji. Ostatecznie papiery dłużne trafiły do portfeli 880 inwestorów, a stopa redukcji wyniosła 55 proc.

– Emisja w okresie wakacyjnym, kończąca się ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem to jeden z największych sukcesów na polskim rynku obligacji publicznych od kilku lat. Dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy tak licznie wzięli udział w naszej ofercie. To zainteresowanie potwierdza zaufanie, jakim inwestorzy indywidualni darzą Kruka i przekonuje nas do kontynuowania aktywności na rynku obligacji publicznych – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

To była pierwsza emisja Kruka pod nowym prospektem. Prezes Krupa dodał, że wkrótce spółka wróci na rynek pierwotny z kolejnymi ofertami.

– Kruk chce rozwijać swoją działalność wspierając się emisjami i odbudowywać przy tym rynek obligacji. Dla Kruka, inwestorzy indywidualni są bardzo ważni – powiedział prezes Kruka.

>> Rentowność wszystkich obligacji Kruka notowanych na Catalyst sprawdzisz tutaj

Oferta obligacji została przeprowadzona w oparciu o prospekt VI Programu Emisji Obligacji Publicznych spółki, który został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 5 lipca 2019 roku. Na jego podstawie, Kruk może emitować obligacje przez rok od daty zatwierdzenia. Wartość nominalna całego programu to 700 mln zł.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,16 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR