StockWatch.pl

IZFiA będzie udostępniać raporty stóp zwrotu FIZ-ów niepublicznych

Po niemal półtora roku nieobecności w przestrzeni publicznej informacji na temat funduszy inwestycyjnych zamkniętych oferowanych w drodze oferty niepublicznej Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami rozpoczyna publikowanie regularnych raportów miesięcznych zawierających wyniki inwestycyjne FIZ-ów niepublicznych.

stopy, zwrotu, FIZ, FIZAN, niepubliczne

IZFiA będzie publikować stopy zwrotu FIZ-ów niepublicznych.

Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zdecydowały ograniczyć dostęp do informacji dotyczących funduszy niepublicznych, dotychczas prezentowanych w ich serwisach internetowych w związku z opublikowaniem w marcu ub.r. przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego Stanowiska w sprawie oferowania certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Podejmowane przez Komisję działania były następstwem zdarzeń jakie miały miejsce na rynku kapitałowym w związku z działalnością takich podmiotów jak GetBack i ich celem była ochrona inwestorów.

– IZFiA dotychczas nie zajmowała się publikowaniem stóp zwrotu funduszy inwestycyjnych zamkniętych, bowiem informacje te były powszechnie dostępne „u źródła”, tj., na stronach internetowych TFI. Respektując wytyczne Komisji Towarzystwa zaprzestały publikowania danych FIZ-ów oferowanych w drodze oferty prywatnej, w tym wycen certyfikatów inwestycyjnych. Ze względu na to, że dbamy o przejrzystość rynku, przyjęliśmy rozwiązanie, które polega na zbieraniu niektórych danych przez Izbę, opracowywaniu ich, a następnie udostępnianiu w formie raportu o stopach zwrotu na stronach Izby – mówi Marcin Dyl, Prezes Zarządu IZFiA.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Raporty IZFiA będą publikowane z częstotliwością miesięczną w serwisie internetowym Izby (www.izfa.pl) i będą zawierały stopy zwrotu funduszy niepublicznych w różnych okresach (od początku działalności, od początku roku, za ostanie 1, 3, 6, 12, 24, 36 i 60 miesięcy).

– Do inicjatywy przystąpiło siedem TFI, które przekazują do Izby dane z wyceną certyfikatów inwestycyjnych. Mamy sygnały z kolejnych TFI, które są zainteresowane włączeniem swoich funduszy do tego raportowania. Będziemy się starali propagować tę idee, by udostępnianie danych stało się powszechną praktyką wśród TFI oferujących FIZ-y niepubliczne – dodaje Marcin Dyl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza

  Echo Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz Wing IHC wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji Echo Investment.

 • Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.

  Selvita chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję Selvita chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • Ruszył nabór wniosków o unijne dofinansowania z BGK

  Premia technologiczna to jedna z flagowych form wsparcia dla firm z sektora MŚP, które mają pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę. Dotacja z unijnych środków może sięgnąć aż 6 mln zł. Do tej pory skorzystało z niej ponad 500 firm, a kwota udzielonego im wsparcia zbliża się do 970 mln zł. Kolejne wnioski o dofinansowanie premią technologiczną innowacyjni przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać od 15 października. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchamia dziś kolejny, szósty już konkurs.

 • Orbis proponuje skup akcji własnych zamiast dywidendy

  Zarząd Orbisu zaproponował, aby środki ze sprzedaży części biznesu trafiły na skup akcji własnych, a nie na dywidendę. Wniosek w tej sprawie będzie głosowany na walnym 12 listopada.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR