Jest decyzja w sprawie upadłości likwidacyjnej MEW SA

Omawiane walory:

Warszawski sąd potrzebował niecałego miesiąca na wydanie decyzji w sprawie wniosku spółki MEW SA. Obligatariusze muszą teraz dopilnować terminu zgłaszania wierzytelności z obligacji do masy upadłości.

Warszawski sąd w niemal ekspresowym tempie zdecydował o upadłości likwidacyjnej spółki MEW SA (Małe Elektrownie Wodne). Wniosek w tej sprawie zarząd złożył w połowie sierpnia. Jednocześnie sąd wyznaczył sędziego-komisarza w osobie Anny Żuławy oraz syndyka w osobie Lechosława Kochańskiego. >> Komunikat znajdziesz tutaj.

Dla rynku kapitałowego upadłość MEW SA to podwójny cios, ponieważ spółka była obecna na NewConnect oraz Catalyst.

– MEW SA z siedzibą w Warszawie informuje o otrzymaniu w dniu 11 września 2013 r. postanowienia Sądu Gospodarczego dla m. st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych z dnia 10 września 2013 r. o ogłoszeniu upadłości MEW S.A. obejmującej likwidację majątku dłużnika. – czytamy w komunikacie spółki.

>> Upadłości i niewypłacalność emitentów obligacji stały się chlebem powszednim. >> Szkoła przetrwania – co robić gdy ogłoszono upadłość emitenta obligacji?

MEW SA działa w branży OZE, która od wielu miesięcy cierpi z powodu opóźnień legislacyjnych odnośnie nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz bessy na rynku zielonych certyfikatów. O spółce zrobiło się głośno w połowie czerwca za sprawą problemów z wykupem obligacji serii A notowanych na Catalyst pod symbolem MSA0613. Wartość nominalna pechowej emisji to 5,16 mln zł. Według komunikatu, emitent podpisał porozumienie z obligatariuszami dotyczące zrolowania obligacji o wartości 2 mln zł. Dla pozostałych posiadaczy obligacji spółka przygotowała propozycję, o czym poinformowała raporcie bieżącym.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji MEW SA. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Na rynku Catalyst wciąż są obecne papiery z serii B notowane pod symbolem MSA1013 o wartości nominalnej 2,36 mln zł. Termin ich wykupu przypada 11 października br. Na czwartkowej sesji papiery z tej serii są wyceniane na 79 proc. nominału (dotychczas nie zawarto ani jednej transakcji). Obligacje serii A i B nie są zabezpieczone (wyjątkiem są papiery z serii C, które posiadają zabezpieczenie na udziałach w spółce celowej zarządzającej elektrownią wodną w Cieszynie).

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w marcu 2010 r. Wówczas jeden walor był wyceniany na ok. 9 zł. Obecnie handel akcjami jest zawieszony. Ostatnią transakcję na akcjach MEW SA zawarto 16 sierpnia po cenie 0,41 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mew)

  • WIG20 walczy z ważnym oporem, w grze PGNiG, Rafako i Zamet

    Dzień przed rozpoczęciem długiego weekendu warszawskie indeksy pną się odważnie na północ. Rynkowi ciąży spadający kurs KGHM, ale straty równoważy mocno rosnące PGNiG. WIG20 dotarł jednak do linii trendu spadkowego trwającego od początku roku, co ostudziło na razie zapędy popytu.

  • Szósta upadłość na Catalyst, MEW SA występuje o likwidację

    Przez branżę odnawialnych źródeł energii przetacza się fala bankructw, która właśnie topi kolejnego reprezentanta rynku NewConnect i emitenta obligacji notowanych na Catalyst. W 2013 roku MEW SA jest już dwunastą spółką z giełdowym rodowodem, która wywiesiła białą flagę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR