WIG20 walczy z ważnym oporem, w grze PGNiG, Rafako i Zamet

Omawiane walory: , , , , ,

Dzień przed rozpoczęciem długiego weekendu warszawskie indeksy pną się odważnie na północ. Rynkowi ciąży spadający kurs KGHM, ale straty równoważy mocno rosnące PGNiG. WIG20 dotarł jednak do linii trendu spadkowego trwającego od początku roku, co ostudziło na razie zapędy popytu.

W środę rynek ciągną w górę głównie blue chipy, których indeks rósł chwilami o 0,8 proc. Zwyżka doprowadziła jednak kurs do linii trendu spadkowego trwającego od początku roku, a znaczne wykupienie rynku sugeruje, że nie uda się pokonać tej bariery z marszu i konieczna będzie korekta spadkowa. Na swoich lokalnych szczytach znajdują się nawet bardziej wykupione indeksy małych i średnich spółek, które w środę zyskują nieznacznie na wartości. Poranne statystyki wskazują na nieznaczną przewagę popytu – ok. 57 proc. obrotów generowane jest na wzrostach.

>> Sytuację i nastroje na rynku możesz szybko sprawdzić. >> Gorące spółki wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl.

Blisko 2 proc. na wartości tracą walory KGHM, który w ostatnim czasie dynamicznie zyskiwał na wartości. Przecena ma podłoże w negatywnych czynnikach fundamentalnych i technicznych. Skonsolidowany zysk netto KGHM w II kw. 2013 roku wyniósł 685 mln zł i okazał się gorszy od oczekiwań analityków na poziomie 819 mln zł. Spółka zaskoczyła rynek stratą na wycenie portfela hedgingowego oraz niższymi przychodami. Dodatkowo kurs odbił się od linii 8-miesięcznego trendu spadkowego i prawdopodobnie czeka go co najmniej korekta ostatnich silnych wzrostów.

Po drugiej strony tabeli znajduje się zyskujące ponad 5 proc. PGNiG. Grupa miała w II kw. tego roku 352 mln zł zysku netto wobec 310,1 mln zł straty przed rokiem. Wynik był nieco niższy od średniej prognoz rynkowych na poziomie 393 mln zł, ale analitycy oceniają wyniki pozytywnie. Wynik operacyjny jest bardzo dobry, a zysk netto jest mniejszy głównie z powodu podatku związanego z projektem w Norwegii.

>> Tylko w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl możesz sprawdzić, które komunikaty ze spółek podnoszą inwestorom ciśnienie. >> Sprawdź nowy moduł Gorące Komunikaty.

Blisko 50 proc. na wartości traci MEW. Zarząd notowanej na NewConnect spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Przedmiotem działalności firmy jest budowa małych elektrowni wodnych.

Ponad 4,5 proc. zyskuje bohater dzisiejszego wykresu dnia – Rafako. Kurs pokonał linię kilkutygodniowego trendu spadkowego i ma potencjał do kontynuacji wzrostów. Zwyżkę potwierdzają wskaźniki techniczne >> Zapoznaj się z pełną analizą techniczną spółki.

Historyczne szczyty osiągnął kurs Zamet Industry. Spółka poinformowała po zakończeniu wczorajszej sesji, że Norges Bank (norweski bank centralny) zwiększył zaangażowanie w jej akcje z 4,71 do 5,08 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ spółki. W pierwszych godzinach sesji kurs rośnie o 8 proc. do 4,18 zł. 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kghm, mew, PGNiG, rafako, WIG20, ZAMET)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR