StockWatch.pl

Jest mocne kupuj dla akcji JSW i Bogdanki od DM BOŚ

Omawiane walory: ,

Maklerzy widzą duży potencjał wzrostowy w akcjach czołowych producentów węgla notowanych na GPW. Nowa cena docelowa dla walorów JSW jest wyższa od rynkowej o ponad 50 proc., a Bogdanki o 12 proc.

Biuro podniosło cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 111,50 zł z 106,20 zł wcześniej i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 20 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 70,60 zł. W czwartek na zamknięciu sesji kurs wynosił 73,60 zł.

– Przy założeniu cen spot węgla kamiennego na poziomie 125 USD/t wyceniamy 1 akcję JSW na 111,50 zł na akcję i uważamy, że walory spółki są bardzo tanie. Podtrzymujemy nasze rekomendacje dla JSW: długoterminową fundamentalną kupuj i krótkoterminową relatywną przeważaj. Trudno uwierzyć, że przy naszych szacunkach walory JSW są notowane przy zaledwie 3x P/E i 2x EBITDA na 2016. Czyż nie są to kuszące wskaźniki dla inwestorów? – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka osiągnie 2.784 mln zł skor. zysku netto przy 9.252,4 mln zł przychodów.

>> Więcej na temat aktualnej sytuacji finansowej JSW przeczytasz w raporcie StockWatch.pl


Równolegle DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka do 82 zł z 80,10 zł i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 20 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 71,92 zł. W czwartek na zamknięciu kurs wynosił 72,85 zł.

– Podtrzymujemy przekonanie, że długoterminowe perspektywy Bogdanki wyglądają pozytywnie. Po pierwsze, wydaje się oczywiste, że w dłuższym horyzoncie zniknie z rynku kilka kopalni wydobywających węgiel energetyczny (z holdingu PGG/KHW i JSW) i zmniejszy się widocznie podaż tego surowca w kraju, a co za tym idzie, osłabnie konkurencja. Po drugie, dostrzegamy obecnie mniejsze ryzyko strukturalne dotyczące możliwości wypchnięcia Bogdanki z rynku z przyczyn politycznych, zwłaszcza że jest kontrolowana przez Eneę będącą podmiotem z udziałem Skarbu Państwa (w oparciu o doświadczenia z poprzednich kwartałów podtrzymujemy oczekiwania, że Enea będzie nadal próbować maksymalizować wolumen surowca odbierany od Bogdanki zmniejszając dostawy z innych źródeł, tym bardziej że zakończyła proces przejmowania elektrowni Połaniec). Po trzecie, w miarę optymistycznie podchodzimy do globalnych cen surowców i sądzimy, że niskie ceny spot węgla z I połowy 2016 stanowią bardzo niską bazę. I wreszcie oceniamy bardzo pozytywnie zdolności generowania w spółce wolnych przepływów pieniężnych w dłuższym okresie.

W oparciu o nieznacznie podwyższoną 12-miesięczną wycenę walorów Bogdanki do 82 zł na akcję podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną ‚kupuj’, podobnie jak krótkoterminową rekomendację relatywną ‚neutralnie’ – czytamy dalej.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka osiągnie 211,4 mln zł zysku netto przy 1.810,9 mln zł przychodów.

>> Czy warto inwestować w złoto w 2017 roku? Zobacz analizy i oczekiwania >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bogdanka, jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com