Jest mocne kupuj dla akcji JSW i Bogdanki od DM BOŚ

Omawiane walory: ,

Maklerzy widzą duży potencjał wzrostowy w akcjach czołowych producentów węgla notowanych na GPW. Nowa cena docelowa dla walorów JSW jest wyższa od rynkowej o ponad 50 proc., a Bogdanki o 12 proc.

Biuro podniosło cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 111,50 zł z 106,20 zł wcześniej i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 20 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 70,60 zł. W czwartek na zamknięciu sesji kurs wynosił 73,60 zł.

– Przy założeniu cen spot węgla kamiennego na poziomie 125 USD/t wyceniamy 1 akcję JSW na 111,50 zł na akcję i uważamy, że walory spółki są bardzo tanie. Podtrzymujemy nasze rekomendacje dla JSW: długoterminową fundamentalną kupuj i krótkoterminową relatywną przeważaj. Trudno uwierzyć, że przy naszych szacunkach walory JSW są notowane przy zaledwie 3x P/E i 2x EBITDA na 2016. Czyż nie są to kuszące wskaźniki dla inwestorów? – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka osiągnie 2.784 mln zł skor. zysku netto przy 9.252,4 mln zł przychodów.

>> Więcej na temat aktualnej sytuacji finansowej JSW przeczytasz w raporcie StockWatch.pl


Równolegle DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka do 82 zł z 80,10 zł i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 20 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 71,92 zł. W czwartek na zamknięciu kurs wynosił 72,85 zł.

– Podtrzymujemy przekonanie, że długoterminowe perspektywy Bogdanki wyglądają pozytywnie. Po pierwsze, wydaje się oczywiste, że w dłuższym horyzoncie zniknie z rynku kilka kopalni wydobywających węgiel energetyczny (z holdingu PGG/KHW i JSW) i zmniejszy się widocznie podaż tego surowca w kraju, a co za tym idzie, osłabnie konkurencja. Po drugie, dostrzegamy obecnie mniejsze ryzyko strukturalne dotyczące możliwości wypchnięcia Bogdanki z rynku z przyczyn politycznych, zwłaszcza że jest kontrolowana przez Eneę będącą podmiotem z udziałem Skarbu Państwa (w oparciu o doświadczenia z poprzednich kwartałów podtrzymujemy oczekiwania, że Enea będzie nadal próbować maksymalizować wolumen surowca odbierany od Bogdanki zmniejszając dostawy z innych źródeł, tym bardziej że zakończyła proces przejmowania elektrowni Połaniec). Po trzecie, w miarę optymistycznie podchodzimy do globalnych cen surowców i sądzimy, że niskie ceny spot węgla z I połowy 2016 stanowią bardzo niską bazę. I wreszcie oceniamy bardzo pozytywnie zdolności generowania w spółce wolnych przepływów pieniężnych w dłuższym okresie.

W oparciu o nieznacznie podwyższoną 12-miesięczną wycenę walorów Bogdanki do 82 zł na akcję podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną ‚kupuj’, podobnie jak krótkoterminową rekomendację relatywną ‚neutralnie’ – czytamy dalej.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka osiągnie 211,4 mln zł zysku netto przy 1.810,9 mln zł przychodów.

>> Czy warto inwestować w złoto w 2017 roku? Zobacz analizy i oczekiwania >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bogdanka, jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 na 1,5-rocznym szczycie, tąpnięcie na KGHM

  Indeks sWIG80 opiera się spadkom dominującym dziś na GPW i na większości europejskich indeksów, wyznaczając nowe 1,5-roczne szczyty. Równie udanego dnia nie mają natomiast akcjonariusze KGHM-u, którego notowania tąpnęły w ślad za spadkiem cen miedzi.

 • Gorąco na CD Projekcie i JSW, spokojnie na indeksach

  Akcje CD Projektu nadal pozostają najbardziej gorącą spółką na GPW, co stoi w kontrze do niewielkich zmian indeksów i ogólnego spokoju na innych europejskich giełdach. Po publikacji szacunkowych danych gorąco jest też m.in. na JSW i Mercatorze.

 • WIG20 może jeszcze odrobić straty, silna przecena BAH

  Po trzech kolejnych wzrostowych sesjach indeksu WIG20, przyszedł czas na realizację zysków, ale to prawdopodobnie jeszcze nie koniec wzrostów. Perspektywa podpisania umowy handlowej przez Chiny i USA oraz startujący sezon wyników na Wall Street wciąż bowiem zachęca do kupna akcji.

 • Na parkietach króluje kolor zielony, negatywnie wyróżnia się CCC

  Inwestorzy giełdowi odłożyli bliskowschodni konflikt na półkę "tematów zapomnianych". Na parkietach króluje kolor zielony. Warszawski WIG20 rośnie o 1,2 proc., odreagowując trzydniowe spadki. I tylko mocna przecena CCC kładzie się cieniem na tej poprawie nastrojów.

 • PGNiG i JSW podpisały umowę dot. współpracy przy programie Geo-Metan w kopalni Budryk

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały umowę o przedeksploatacyjnym ujęciu metanu z pokładów węgla kamiennego w ramach programu Geo-Metan. Prace będą prowadzone w Kopalni Węgla Kamiennego Budryk, która należy do JSW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR