X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: bogdanka

 • 18 października 2018

  Mieszane nastroje w Warszawie, pozytywnie wyróżniają się spółki energetyczne

  Czwartkowy poranek przynosi mocne wzrosty spółek z branży energetycznej. To jednak za mało, żeby pociągnąć mocniej do góry cały rynek. Konieczna jest zdecydowana poprawa globalnych nastrojów.

 • 19 września 2018

  Rada nadzorcza Bogdanki odwołała dwóch zastępców prezesa

  Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka podjęła uchwałę w sprawie odwołania z dniem 19 września br. Stanisława Misterka z funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych i Sławomira Karlikowskiego z funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. produkcji i rozwoju.

 • 13 września 2018

  Giełda w Warszawie w końcu odbija, mocno rośnie KGHM i Altus TFI

  Po długiej serii spadków inwestorzy w końcu ruszyli na zakupy. W czwartek przed południem wszystkie główne warszawskie indeksy świecą na zielono, a skalą wzrostów wyróżniają się KGHM i Altus TFI.

 • 11 września 2018

  LW Bogdanka dostarczy znacznie więcej węgla do Elektrowni Kozienice

  Bogdanka zawarła aneks do umowy określającej warunki dostaw węgla energetycznego w 2019 r. do należącej do Enei Wytwarzanie Elektrowni Kozienice. Wartość kontraktu na lata 2017-2036 wzrosła o blisko 18 proc. do 16,44 mld zł netto.

 • 13 sierpnia 2018

  Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla akcji Bogdanki, JSW i Stalproduktu

  Haitong Bank w raporcie z 10 sierpnia podniósł rekomendację dla Bogdanki z neutralnie do kupuj z ceną docelową akcji 66,29 zł, podtrzymał kupuj dla JSW, obniżając jednocześnie cenę docelową akcji do 102,60 zł oraz podtrzymał kupuj dla Stalproduktu, obniżając cenę docelową akcji do 611 zł za akcję.

 • 27 lipca 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek górniczych

  W lipcu spółki górnicze zabrały się za odrabianie pokaźnych strat z I połowy roku. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na wyjście z dołka notowań akcji JSW, KGHM-u, Bogdanki i Prairie Mining.

 • 24 maja 2018

  GPW bez sił na solidne odbicie, w grze Mostostal Zabrze i Pamapol

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych przynosi odbicie na giełdzie w Warszawie, ale w żaden istotny sposób nie zmienia to sytuacji technicznej głównych indeksów. Dlatego istnieje ryzyko, że bykom nie uda się dowieźć dobrego wyniku do końca czwartkowej sesji. Dziś w centrum uwagi są wyniki spółek i wezwanie na Pamapol.

 • 14 maja 2018

  Analiza techniczna 4 mocnych kandydatów na faworytów majowego rajdu

  Na GPW trwa kolejna odsłona wielkiej hossy na akcjach producentów gier wideo. W jej cieniu na wykresach kilku znanych spółek rysują się obiecujące formacje techniczne. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał wzrostowy kursów akcji Bogdanki, Enei, Energi i PGNiG.

 • 16 kwietnia 2018

  Afera z komunikatem GetBack. W tle spadki na Quercusie i Bogdance

  Nowy tydzień przynosi kolejną odsłonę giełdowej telenoweli z GetBack w roli głównej. Szkoda tylko, że inwestorom nie jest do śmiechu, a zarząd GetBack psuje opinię o giełdzie.

 • 23 marca 2018

  GPW najniżej od niemal roku. Zielono za to na PKP Cargo i GetBacku

  Końcówka tygodnia na rynkach finansowych stoi pod znakiem masowej wyprzedaży akcji, sprowokowanej tematem wojny handlowej między USA i Chinami. Spadki nie ominęły giełdy w Warszawie, gdzie obserwujemy dziś poziomy najniższe od prawie roku. W przyszłym tygodniu WIG20 czeka ważna bitwa o poziom 2.200 pkt.

 • 19 marca 2018

  Bogdanka ma nowego prezesa

  Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka powołała Artura Wasila na stanowisko prezesa od 21 marca.

 • 16 marca 2018

  Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • 01 marca 2018

  Przecena wymknęła się spod kontroli. Mocne spadki na LPP i Orange Polska

  Po środowym tąpnięciu w szeregi warszawskich inwestorów wkradł się strach. Większość sprzedaje akcje albo trzyma palec na opcji "Sell". Tylko nieliczni podejmują ryzyko i na spadającym rynku próbują łapać dołki na poszczególnych walorach.

 • 28 lutego 2018

  LW Bogdanka podniesie wynagrodzenia i wypłaci premie motywacyjne

  Zarząd lubelskiej kopalni zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi dotyczące poziomu wynagrodzeń w 2018 r. Od 1 marca br. nastąpi 5-proc. wzrost stawek osobistego zaszeregowania pracowników, a ponadto do końca marca zostanie wypłacona jednorazowa premia motywacyjna (proporcjonalna do wymiaru czasu pracy) w wysokości 2.700 zł brutto.

 • 16 lutego 2018

  Krzysztof Szlaga odwołany z funkcji prezesa LW Bogdanka

  Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała Krzysztofa Szlagę z funkcji prezesa i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Sławomirowi Karlikowskiemu, podała spółka.

 • 26 stycznia 2018

  GPW próbuje przerwać złą passę, w centrum uwagi PGNiG, Orlen i banki

  W piątek rano warszawska giełda próbuje przerwać trwającą od środy korektę spadkową. Pomaga dobre zachowanie spółek paliwowych i banków. Na wyniku piątkowej sesji zaważą popołudniowe dane z USA.

 • Nowe rekomendacje dla sześciu znanych spółek z GPW

  W piątek biura maklerskie odtajniły aż sześć ciekawych rekomendacji. DM BDM w swoim raporcie ściął wycenę Bogdanki, a DM BOŚ obniżył ceny docelowe dla JSW i Play. Wyższe wyceny otrzymały jedynie akcje ING Banku Śląskiego, Cognoru i Ciechu.

 • 23 stycznia 2018

  Węgiel drugiej kategorii – omówienie wyników i sytuacji finansowej po 3kw. 2017 r.

 • 10 stycznia 2018

  JSW, Bogdanka i PGG dostarczą więcej węgla do elektrowni Ostrołęka B

  Energa Elektrownie Ostrołęka, należąca do grupy Energa, podpisała aneksy do umowy z Polską Grupą Górniczą (PGG), Lubelskim Węglem Bogdanka (LW Bogdanka) oraz umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), gwarantujące dostawy węgla na kolejne lata eksploatacji elektrowni Ostrołęka B, poinformowała spółka. PGG jest obecnie większościowym dostawcą, a pozostali są tzw. dostawcami uzupełniającymi.

 • 14 grudnia 2017

  BOGDANKA – analiza techniczna na życzenie

 • 12 grudnia 2017

  WIG20 na solidnym plusie. Udana sesja PGNiG, Bogdanki i CD Projektu

  Obraz wtorkowej sesji podkoloryzowały wzrosty na fixingu. W końcówce sesji świetnie poradziły sobie m.in. Orange Polska i CD Projekt.

 • 11 grudnia 2017

  Maklerzy tną prognozy i wycenę akcji Bogdanki

  Analitycy DM Vestor obniżyli rekomendację dla Lubelskiego Węgla Bogdanka do akumuluj z kupuj, a cenę docelową akcji - do 75 zł z 95 zł, wynika z raportu datowanego na 7 grudnia.

 • 05 grudnia 2017

  Haitong Bank wznowił wydawanie rekomendacji dla JSW i Bogdanki

  Haitong Bank w raporcie z 4 grudnia wznowił wydanwanie rekomendacji dla dwóch czołowych spółek z polskiego sektora węglowego. Analitycy zalecili kupno akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 114,27 zł i neutralne podejście do Bogdanki z wyceną 70,87 zł za walor. 

 • 23 listopada 2017

  WIG20 rośnie pod nieobecność Amerykanów, w grze CD Projekt i Bumech

  Łagodny wydźwięk minutek Fed-u, świetne dane z Europy, ale też i poprawa ogólnego sentymentu do krajowych aktywów, przekładają się na wzrosty w Warszawie. Indeksy w górę ciągnie Pekao, Eurocash i LPP. W dalszym ciągu gorąco jest na CD Projekcie.

 • 22 listopada 2017

  DM BZ WBK zaktualizował rekomendacje dla ponad 40 małych i średnich spółek [ZESTAWIENIE]

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacje dla 3 spółek z grupy small- i mid-cap, dla 9 obniżyli, a dla 31 utrzymali bez zmian. Ponadto rozpoczęli rekomendowanie jednej spółki - Marvipolu - od zalecenia kupuj i wyceny 18,30 zł, wynika z raportu datowanego na 14 listopada.

 • 20 listopada 2017

  Bogdanka uzyskała koncesję na wydobywanie węgla kamiennego ze złoża Ostrów

  Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymała od ministra środowiska koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża "Ostrów" w obszarze górniczym "Ludwin", o zasobach operatywnych na poziomie ok. 186 mln ton.

 • 19 listopada 2017

  20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • 23 października 2017

  Nowe rekomendacje dla JSW, Bogdanki, CCC i LPP

  W październikowych raportach DM BOŚ podniósł wyceny akcji dla dwóch czołowych producentów węgla. Z kolei Vestor DM rozpoczął rekomendowanie LPP od zalecenia sprzedaj, a CCC od wskazania kupuj.

 • 20 października 2017

  DM BZ WBK podniósł rekomendacje dla KGHM, JSW i Bogdanki

  Biuro w raportach z 13 października zaleciło kupno akcji KGHM i JSW, wyznaczając ceny docelowe wyższe odpowiednio o 14 i 34 proc. od rynkowych. W wypadku Bogdanki maklerzy skorygowali wycenę akcji w górę, ale nadal zalecają ich sprzedaż.

 • 11 października 2017

  Bogdanka dostarczy węgiel do ZA Puławy za 333 mln zł w latach 2018-2021

  Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał aneks do Wieloletniej Umowy Sprzedaży Węgla Energetycznego zawartej z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy dotyczący dostaw surowca w latach 2018-2021 na kwotę 333 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku