Jest rekomendacja dla Ambry z ponad 50-proc. potencjałem wzrostu

Omawiane walory:

BM BPH wycenił jedną akcję producenta i dystrybutora win na 10,66 zł za sztukę. Analitycy zwracają uwagę na najniższe w historii zadłużenie, stabilną politykę dywidendową oraz ożywienie konsumpcji wina w Polsce.

Analitycy BM BPH zalecają kupno akcji Ambry i wyznaczają cenę docelową na 10,66 zł. Raport powstał przy kursie 7,10 zł.

Według biura, o atrakcyjności walorów decyduje najniższe w historii zadłużenie, rzutujące na stabilną politykę dywidendową wraz z ożywieniem konsumpcji wina w Polsce. Zwrócono uwagę, że po okresie wyhamowania sprzedaży w poprzednich latach, grupa powraca na ścieżkę wzrostów. Po trzech kwartałach roku obrotowego 2015/2016 (okres od lipca 2015 do czerwca 2016) sprzedaż netto wzrosła o 4,3 proc. r/r, a w samym III kwartale 2015/16 dynamika wzrostu przychodów sięgnęła 15,4 proc. r/r, co było jednym z najwyższych wskaźników wzrostu w ostatnich latach.

– Motorem wzrostu pozostają wina stołowe oraz wina musujące, które zyskały również na wcześniejszych Świętach Wielkanocnych. Pozytywnie zaskakują też zagraniczne segmenty sprzedaży, na rynku rumuńskim przychody podwoiło umocnienie udziału w rynku po spadku akcyzy na alkohole mocne. Przyspieszenie sprzedaży wraz z optymalizacją kosztów przełożyło się na wyraźną poprawę wyników spółki. Po trzecim kwartale 2015/16 GK zmniejszyła stratę operacyjną do poziomu 4 mln zł i netto do 4,4 mln zł. Wypracowane w ostatnich latach zyski umożliwiły osiągnięcie najniższego w historii poziomu zadłużenia na poziomie 38,9 mln zł i wypłacenie najwyższej od pięciu lat dywidendy 0,50 zł/akcję. – czytamy w rekomendacji BM BPH.

Jeśli chodzi o perspektywy to uznano, że ożywienie konsumpcji win w Polsce wraz z pozytywnym otoczeniem makroekonomicznym będą wspierać przyszłe przychody spółki. Założono, że przy stabilnym popycie na wina stołowe coraz mniejsze znaczenie dla przychodów będą miały kategorie spadające. Zdaniem biura, w skali roku obrotowego remedium na słabsze letnie miesiące powinien pozostać cydr, którego kategoria w analizowanym okresie powinna się podwoić, przekraczając wartościowo sprzedaż wermutów, win bezalkoholowych i alkoholi mocnych. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Ambry

– Zakładamy, że spółka w całym 2015/16 roku wypracuje 419,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Czynnikiem ryzyka dla wyników spółki w naszej ocenie pozostaje potencjał deprecjacji złotego, co może przełożyć się na spadek marży na sprzedaży i w konsekwencji obniżyć wyniki. Oczekujemy, że w 2015/16 r spółka osiągnie EBIT na poziomie 30,6 mln zł i wynik netto jednostki dominującej na poziomie 16,1 mln zł. – prognozuje biuro.

Natomiast przyjęte założenia na 2016/2017 rok to 431,3 mln zł przychodów, 27,5 mln zł zysku operacyjnego i 14,3 mln zł na poziomie netto. W tym roku na kursie Ambry dominuje trend boczny. W skali ostatnich sześciu miesięcy akcje spadły około 3 proc. Dwunastomiesięczna stopa zwrotu jest na 16-proc. minusie. 

wykres_ambra

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AMBRA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Ambra proponuje 0,70 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2018-2019

  Producent i dystrybutor win rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2018/19 w wysokości 0,70 zł na jedną akcję. Proponowana stawka jest o 2 grosze wyższa od ubiegłorocznej. 

 • WIG20 jednym z liderów wzrostów Europie, szampańskie nastroje na Ursusie i Ambrze

  Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.

 • Rzeź na giełdach, WIG20 próbuje odrabiać straty

  Fala gwałtownej wyprzedaży przetoczyła się przez globalne rynki akcji. Indeks WIG20, który spadł na otwarciu, próbuje się jej oprzeć. Atak popytu może jednak okazać się falstartem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR