Jest rekomendacja dla Ambry z ponad 50-proc. potencjałem wzrostu

Omawiane walory:

BM BPH wycenił jedną akcję producenta i dystrybutora win na 10,66 zł za sztukę. Analitycy zwracają uwagę na najniższe w historii zadłużenie, stabilną politykę dywidendową oraz ożywienie konsumpcji wina w Polsce.

Analitycy BM BPH zalecają kupno akcji Ambry i wyznaczają cenę docelową na 10,66 zł. Raport powstał przy kursie 7,10 zł.

Według biura, o atrakcyjności walorów decyduje najniższe w historii zadłużenie, rzutujące na stabilną politykę dywidendową wraz z ożywieniem konsumpcji wina w Polsce. Zwrócono uwagę, że po okresie wyhamowania sprzedaży w poprzednich latach, grupa powraca na ścieżkę wzrostów. Po trzech kwartałach roku obrotowego 2015/2016 (okres od lipca 2015 do czerwca 2016) sprzedaż netto wzrosła o 4,3 proc. r/r, a w samym III kwartale 2015/16 dynamika wzrostu przychodów sięgnęła 15,4 proc. r/r, co było jednym z najwyższych wskaźników wzrostu w ostatnich latach.

– Motorem wzrostu pozostają wina stołowe oraz wina musujące, które zyskały również na wcześniejszych Świętach Wielkanocnych. Pozytywnie zaskakują też zagraniczne segmenty sprzedaży, na rynku rumuńskim przychody podwoiło umocnienie udziału w rynku po spadku akcyzy na alkohole mocne. Przyspieszenie sprzedaży wraz z optymalizacją kosztów przełożyło się na wyraźną poprawę wyników spółki. Po trzecim kwartale 2015/16 GK zmniejszyła stratę operacyjną do poziomu 4 mln zł i netto do 4,4 mln zł. Wypracowane w ostatnich latach zyski umożliwiły osiągnięcie najniższego w historii poziomu zadłużenia na poziomie 38,9 mln zł i wypłacenie najwyższej od pięciu lat dywidendy 0,50 zł/akcję. – czytamy w rekomendacji BM BPH.

Jeśli chodzi o perspektywy to uznano, że ożywienie konsumpcji win w Polsce wraz z pozytywnym otoczeniem makroekonomicznym będą wspierać przyszłe przychody spółki. Założono, że przy stabilnym popycie na wina stołowe coraz mniejsze znaczenie dla przychodów będą miały kategorie spadające. Zdaniem biura, w skali roku obrotowego remedium na słabsze letnie miesiące powinien pozostać cydr, którego kategoria w analizowanym okresie powinna się podwoić, przekraczając wartościowo sprzedaż wermutów, win bezalkoholowych i alkoholi mocnych. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Ambry

– Zakładamy, że spółka w całym 2015/16 roku wypracuje 419,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Czynnikiem ryzyka dla wyników spółki w naszej ocenie pozostaje potencjał deprecjacji złotego, co może przełożyć się na spadek marży na sprzedaży i w konsekwencji obniżyć wyniki. Oczekujemy, że w 2015/16 r spółka osiągnie EBIT na poziomie 30,6 mln zł i wynik netto jednostki dominującej na poziomie 16,1 mln zł. – prognozuje biuro.

Natomiast przyjęte założenia na 2016/2017 rok to 431,3 mln zł przychodów, 27,5 mln zł zysku operacyjnego i 14,3 mln zł na poziomie netto. W tym roku na kursie Ambry dominuje trend boczny. W skali ostatnich sześciu miesięcy akcje spadły około 3 proc. Dwunastomiesięczna stopa zwrotu jest na 16-proc. minusie. 

wykres_ambra

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AMBRA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Ambra proponuje 0,70 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2018-2019

  Producent i dystrybutor win rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2018/19 w wysokości 0,70 zł na jedną akcję. Proponowana stawka jest o 2 grosze wyższa od ubiegłorocznej. 

 • WIG20 jednym z liderów wzrostów Europie, szampańskie nastroje na Ursusie i Ambrze

  Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR