Jest rekomendacja dla Grupy AB z ceną docelową 38,90 zł za akcję

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Grupy AB do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 38,90 zł z 30 zł, wynika z raportu datowanego na 31 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie 34,60 zł za akcję, zaś w środę na zamknięciu notowań kurs akcji AB wynosił 35,20 zł.

– Kontynuacja strategii rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych daje stabilizację i powtarzalność wyników. Dzięki dywersyfikacji regionalnej (czeskie ATC generuje 45 proc. zysku EBT) AB raportuje najmniejsze spadki rentowności spośród krajowych dystrybutorów. Nowy magazyn działa już na pełnych obrotach, niewielki capex nie ciąży już spółce, jednak wzrost kapitału obrotowego będzie konsumować generowane FCF. Perspektywę dla hurtu poprawiają silny konsument i powolne rozpędzanie się funduszy unijnych. Ponadto umocnienie PLN wobec EUR i USD może skutkować spadkiem cen produktów, w konsekwencji stymulować popyt w branży – czytamy w raporcie.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 69 mln zł w roku obrotowym 2016/2017 przy przychodach na poziomie 8.363 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR