Jeszcze w tym roku CCC ruszy na podbój pięciu nowych rynków

Omawiane walory:

Producent obuwia zamierza otworzyć po kilka sklepów w Austrii, Słowenii, Chorwacji, Niemczech i Turcji. Pierwszy przyczółek ma powstać u naszego zachodniego sąsiada. Decyzja o ostatecznym kształcie ekspansji zagranicznej zapadnie na początku przyszłego roku.

Władze CCC wstępnie zdecydowały o kierunkach dalszej ekspansji na rynki zagraniczne. We wtorek zarząd spółki podjął uchwałę o powołaniu firmy zależnej w Niemczech. CCC chce do końca roku otworzyć za naszą zachodnią granicą kilka pilotażowych sklepów. Następnie na początku 2014 roku ma zostać podjęta decyzja o tym, czy warto dalej inwestować na tym rynku.

Spółka wiąże duże nadzieje z ekspansją w Niemczech, gdzie mieszka aż 82 mln potencjalnych klientów. Drugim nowym rynkiem i równie istotnym dla przyszłych wyników CCC może być Turcja, w której mieszka 74 mln osób.

W tym roku przystępujemy do pilotażowego programu otwarć sklepów na pięciu nowych rynkach: Austrii, Słowenii, Chorwacji, Niemczech i Turcji. W każdym z tych krajów będziemy chcieli otworzyć po kilka sklepów. Później na początku 2014 roku podejmiemy decyzję czy warto inwestować dalej. Obecne plany przewidują, że w przyszłym roku otworzymy 200 nowych placówek na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni. Koszt otworzenia 100 sklepów wynosi 50 mln zł. Do tego trzeba dołożyć 75 mln zł na zatowarowanie. Gdyby okazało się, że w 2014 roku będziemy uruchamiać więcej placówek niż przewidują plany, a wydatki w skali najbliższych paru lat wyniosłyby 400-500 mln zł, to pojawi się konieczność zaciągnięcia długu długoterminowego. – mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC.

>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat CCC znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Na początku lipca spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży za czerwiec 2013 wyniosły 106,4 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 29,8 proc. W całym pierwszym półroczu uzyskany wynik to 637,6 mln zł, co daje 9,4-proc. wzrost. CCC ma za sobą słaby I kwartał, na co wpływ miała przeciągająca się zima. Zdaniem zarządu, dużo lepszy był II kwartał.

– Wyniki za I półrocze będą gorsze niż rok temu, co wynika ze słabszego I kwartału. Jednak sam II kwartał okazał się już dużo lepszy. Zanotowaliśmy w nim dużą dynamikę zysku w ujęciu r/r. Na cały ten rok podtrzymujemy, że uda się nam wypracować kilkudziesięcioprocentową dynamikę zysku netto. Konsensus rynkowy zakłada 150-160 mln zł i jest to jak najbardziej realna prognoza. – mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC.

W środę akcje spółki nieznacznie zyskują na wartości. W tym roku kurs obuwniczej grupy zyskał 13 proc., a roczna stopa zwrotu daje 44 proc.>> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • W centrach handlowych działa obecnie 860 z 1050 sklepów grupy CCC w Polsce

  Po wznowieniu handlu w centrach handlowych od soboty tj. 28 listopada 2020 r. na rynku polskim działa obecnie 860 z 1050 sklepów Grupy CCC, poinformował prezes CCC Marcin Czyczerski. Wedłu niego, dopiero początek grudnia pokaże prawdziwe tendencje zakupowe Polaków.

 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.
 • CCC i LPP w górę po decyzji o otwarciu galerii handlowych

  Inwestorzy i branża handlowa z dużą ulgą przyjęli decyzję rządu o otwarciu galerii od soboty 28 listopada w zaostrzonym rygorze sanitarnym. W poniedziałek mocne wzrosty notują przede wszystkim spółki odzieżowo-obuwnicze, z CCC i LPP na czele.

 • Wysyp wyników spółek, w grze PGE, Tauron i ING Bank Śląski

  Wyniki kwartalne spółek całkowicie zdominowały pierwszą część czwartkowej sesji na GPW, spychając na dalszy plan zarówno temat lockdownu w Polsce, jak i wyborów prezydenckich w USA, czy pandemii. W centrum uwagi jest sektor energetyczny i bankowy, plus tradycyjnie CD Projekt, Allegro i Mercator, ale też kontynuujące korektę CCC i LPP.

 • Wybory i lockdown w centrum uwagi, w grze CCC, PKO BP i Asseco Poland

  Dziś w nocy wszystkie scenariusze budowane przed wyborami prezydenckimi w USA, wylądowały w koszu. Zastąpiła je niepewność. I to ona psuje nastroje na GPW. Razem z obawami przed wprowadzeniem w Polsce pełnego lockdownu. W tle są spółki publikujące wyniki kwartalne.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR