JSW i PGG zamykają tymczasowo kopalnie z powodu koronawirusa

Omawiane walory:

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował o wstrzymaniu od wtorku prac w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dziesięciu Polskiej Grupy Górniczej.

Produkcja,węgla,JSW, pgg, wstrzymanie, pracy, koronawirus

(Źródło JSW)

W niedzielę w śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, w którym oprócz Jacka Sasina uczestniczyli także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, szefowa MRPiPS Marlena Maląg i wiceminister tego resortu Stanisław Szwed, a także zarządy Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej oraz przedstawiciele związków zawodowych z tych dwóch spółek górniczych.

– Omówiliśmy bieżącą sytuację, przedstawiliśmy również zarządom kopalń, w porozumieniu z zarządem kopalń stronie społecznej propozycję kolejnych działań, które chcielibyśmy podjąć – mówił wicepremier w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej.

Sasin poinformował, że we wszystkich kopalniach, w których odnotowano zarażenia koronawirusem, a których załogi nie zostały w pełni przebadane nastąpi czasowe wstrzymanie pracy, a wszyscy pracownicy oprócz niezbędnego personelu udadzą się na 3 tygodnie tzw. postojowego. Minister Aktywów Państwowych podkreślił, że wszyscy górnicy za okres postojowego otrzymają 100 proc. wynagrodzenia.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że wykonano ponad 50 tys. badań przesiewowych u górników, a służba zdrowia na Śląsku ma 60 proc. wolnych łóżek w szpitalach i oddziałach zakaźnych.

JSW poinformowało w poniedziałek, że w ich kopalniach potwierdzono 2.771 przypadków zarażenia koronawirusem.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r. W poniedziałek rano kurs akcji spółki spada o 7,57 proc. Za jedną akcję zapłacimy 19,54 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR