Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW nawierciło pierwsze pokłady węgla w złożu Bzie-Dębina 2-Zachód

Opublikowano: 2019-01-08 14:12:51

Omawiane walory:

W należącym do Jastrzębskiej Spółki Węglowej złożu Bzie-Dębina 2-Zachód nawiercono pierwsze pokłady węgla, w tym jeden spełniający kryteria przemysłowej opłacalności.

(Fot. JSW)

– Dwa z pięciu otworów badawczych wykonywanych w złożu Bzie-Dębina 2-Zachód dotarły już do węglonośnych warstw karbonu. Nawiercono już pierwsze pokłady węgla, w tym jeden o miąższości 2,55 m, a więc spełniający kryteria przemysłowej opłacalności wydobycia – czytamy w komunikacie.

Rdzeń z pokładów węgla uzyskany podczas wiercenia przekazywany jest systematycznie do Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego JSW, gdzie prowadzone są badania parametrów jakościowych uzyskanego węgla, ze szczególnym naciskiem na jego parametry koksownicze.

Badania będą prowadzone – w zależności od tempa wiercenia i udostępnienia kolejnych pokładów węgla w otworach – przez kolejne trzy lub cztery miesiące.

– Pierwsze wyniki odwiertów są bardzo optymistyczne. Pamiętajmy, że bogata baza zasobowa decyduje o wartości każdej spółki surowcowej, dlatego tak ważne jest jej ciągłe poszerzanie. Nasza strategia zakłada pozyskiwanie dostępu do nowych złóż węgla koksowego – skomentował prezes Daniel Ozon, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Odwierty badawcze w obszarze górniczym Bzie-Dębina-2 Zachód zaczęto wykonywać w połowie października 2018 r. Każdy z pięciu otworów ma osiągnąć głębokość 1.300 metrów. Obecnie dwa z nich sięgają około 70 proc. zakładanej głębokości, a trzy pozostałe od 30% do 55% głębokości. Odwierty mają potwierdzić prognozowaną jakość węgli zalegających w złożu przed dotarciem do parceli eksploatacyjnych wyrobiskami dołowymi.

W październiku 2018 r. JSW podała, że rozpoczęła wiercenie nowych powierzchniowych otworów badawczych w obszarze górniczym Bzie-Dębina 2-Zachód. Zgodnie z planem wiercenia mają zakończyć się w I kwartale 2019 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku