JSW odwołała stan siły wyższej związany z pandemią COVID-19

Omawiane walory:

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o odwołaniu wystąpienie siły wyższej w spółce i poinformowaniu kontrahentów.

jsw,koronawirus,zarażenia,górnicy

(Fot. JSW)

– Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 13/2020 dotyczącego ogłoszenia z początkiem kwietnia 2020 roku siły wyższej w JSW informuje, iż w dniu 9 lipca 2020 roku podjął uchwałę o odwołaniu stanu siły wyższej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Wobec podjętych przez spółkę działań mających na celu ograniczenie skutków przeszkody w wykonywaniu zobowiązań umownych udało się zasadniczo zminimalizować negatywne skutki biznesowe dla JSW związane z pandemią koronawirusa SARS CoV-2. Spółka w opisywanym okresie podjęła w szczególności szereg działań prewencyjnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz wdrożyła plan awaryjny zmierzający do zapewnienia ciągłości operacyjnej i realizacji umów zawartych przez spółkę – czytamy w komunikacie.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej do dziś potwierdzono 3.139 przypadków wyzdrowienia pracowników zainfekowanych koronawirusem. Dotąd potwierdzono 3.986 infekcji. W kopalni Pniówek to 1.607 osób, 1.180 osób w Ruchu Zofiówka, 388 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 311 osób w kopalni Budryk, 495 w Ruchu Borynia, 4 w Ruchu Szczygłowice oraz 1 osoba w Ruchu Knurów. Na kwarantannie przebywa obecnie 85 osób.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR