JSW: Podwyżki płac o 3,4 proc. wejdą w życie mimo sprzeciwu 3 organizacji związkowych

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadzi w życie planowaną podwyżkę płac o 3,4 proc. od 1 lipca, niezależnie od sprzeciwu trzech organizacji związkowych, które domagają się większych podwyżek, poinformowała prezes Barbara Piontek.

JSW, akcje, podwyżki,

(Fot. spółka)

– Niezależnie od sprzeciwu reprezentatywnych organizacji związkowych i odrzucenia przez nich zasłużonych podwyżek dla całej załogi pragnę państwa poinformować, że zapowiadane od 1 lipca podwyżki będą pracownikom JSW wypłacane. Taka jest decyzja zarządu – powiedziała Piontek, cytowana w komunikacie.

Odnosząc się do opublikowanego w mediach stanowiska trzech reprezentatywnych organizacji związkowych (ROZ) – z 65 związków zawodowych działających w JSW – o odrzuceniu zapowiedzianych przez zarząd JSW podwyżek dla pracowników od 1 lipca 2021 r. zarząd spółki ocenił, że jest to wyraz braku dbałości o realną poprawę warunków płacowych załogi JSW, a także brak zrozumienia, że dla zachowania miejsc pracy i płacy najważniejsza jest kondycja całej grupy i tworzony wokół niej klimat.

– Opinii ROZ nie podzielają inne pozostałe organizacje związkowe, działające w JSW. Podczas kolejnego spotkania online (07.06.2021), na które tradycyjnie już zostały zaproszone wszystkie 65 związków zawodowych JSW, większość przedstawicieli strony społecznej przychyliło się do proponowanych przez zarząd rozwiązań. Strona społeczna otrzymała informacje i dokładne wyliczenia dotyczące kondycji finansowej spółki, jej zobowiązań i obecnych możliwości – czytamy dalej.

Jak wskazano, zarząd negatywnie ocenia postawę osób wnioskujących uprzednio o 4%, aktualnie o 6% podwyżki i dodatkowe wynagrodzenia uzupełniające.

– Celem nadrzędnym zarządu JSW jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy 22 000 załodze na długie lata, odbudowa funduszu stabilizacyjnego, zabezpieczenie pieniędzy na spłaty wcześniejszych kredytów – także tych zaciągniętych w ramach wparcia w czasach koronakryzysu m.in. z Polskiego Funduszu Rozwoju – a także na bieżące inwestycje – napisano także w komunikacie.

Zarząd JSW jest otwarty na dialog społeczny i prowadzi go z najwyższą starannością, podkreślono.

Pod koniec kwietnia zarząd JSW zdecydował o wprowadzeniu od 1 lipca 2021 r. wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4 proc. dla wszystkich pracowników. Spółka podała, że przełoży się to na wzrost kosztów pracy w skali roku o ok. 110 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o jsw)

 • 14 wzrostowych spółek, które warto śledzić wg BM mBanku

  Kolejne biuro maklerskie przestawiło swoją listę top picks na czerwiec. Eksperci z BM mBanku w najbliższych tygodniach stawiają na rozpędzone spółki cykliczne oraz technologiczne.

 • WIG jest już o krok od rekordu wszech czasów, w grze CI Games i JSW

  Z każdą minutą poniedziałkowych notowań nastroje na GPW systematycznie się poprawiają, a parkiet przy ulicy Książęcej jest jednym z najmocniejszych w Europie. Na tle rynku wyróżniają się akcje JSW i CI Games, które nie tylko mocno rosną, ale towarzyszą temu duże obroty.

 • Zielona końcówka tygodnia na GPW, Inter Cars i Atal biją rekordy

  Piątkowa sesja przynosi kontynuację wzrostów na GPW. W centrum uwagi są doniesienia ze spółek. Na drugi plan spadły dane makroekonomiczne, chociaż to one tworzą mocną fundamentalną podstawę oczekiwanych dalszych wzrostów na warszawskiej giełdzie.

 • JSW nie zamierza przejmować żadnych aktywów węglowych, w tym od Taurona

  Jastrzębska Spółka Węglowa nie jest zainteresowana kupnem bądź nieodpłatnym przejęciem kopalń od Taurona i innych spółek górniczych, podała spółka, nawiązując do wypowiedzi prezesa Tauron Polska Energia Pawła Strączyńskiego udzielonej 10 maja 2021 r. w Parkiet.tv.

 • 7 beneficjentów hossy w branży stalowej

  Spółki stalowe nieoczekiwanie znalazły się w centrum uwagi. Hossa na rynku surowcowym zafundowała im jeden z najlepszych kwartałów w historii i wywindowała ceny akcji. Zdaniem Jakuba Szkopka z BM mBanku, dobra passa producentów stali i wyrobów stalowych potrwa jeszcze przynajmniej do wakacji.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR