JSW szuka nowego prezesa

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa w ramach zarządu dziesiątej kadencji.

jsw,koronawirus,zarażenia,górnicy

(Fot. JSW)

– Pisemne zgłoszenia kandydatów / kandydatek należy złożyć w zaklejonej kopercie w terminie do dnia 29.01.2021 r. do godz. 10.00 – czytamy w ogłoszeniu.

Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 5 lutego.

Rada nadzorcza JSW odwołała wczoraj z funkcji prezesa Włodzimierza Hereźniaka i powierzyła Arturowi Dyczce pełnienie obowiązków prezesa.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o jsw)

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki

  Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.

 • JSW utworzyła dodatkowy odpis w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł

  Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł. Kurs akcji spółki spada w wtorek po południu o ponad 4 proc.

 • WIG20 czeka w blokach startowych, w grze JSW, Skotan i Cognor

  Inwestorzy na GPW przyjęli postawę wyczekującą. I gdyby nie kilkanaście naprawdę gorących spółek to środowa sesja byłaby zupełnie bez historii. Przynajmniej jej pierwsza połowa, bo po godzinie 14:30 może zrobić się ciekawie za sprawą inflacyjnych danych z USA.

 • Kolejny analityk podwyższył cenę docelową dla akcji JSW

  Jakub Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 3 lutego podtrzymał rekomendację kupuj dla JSW. Cena docelowa uległa podwyższeniu o 26 proc. do 46,40 zł.

 • JSW ma nowego prezesa

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała Barbarę Piontek na stanowisko prezesa od 1 marca br.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR