JSW wykupi obligacje o łącznej wartości 71,5 mln zł i 13,2 mln USD 18 stycznia

Omawiane walory:

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o całkowitym wykupie obligacji o łącznej wartości nominalnej 71,51 mln zł oraz 13,17 mln USD, wyemitowanych w ramach programu emisji obligacji ustanowionego przez JSW 30 lipca 2014 r. 

(Fot. JSW)

– Realizacja wykupu obligacji, który spółka planuje w dniu 18 stycznia 2019 r. spowoduje zakończenie Programu emisji obligacji – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Planowany wykup obligacji jest zgodny z zapisami warunków emisji.

JSW zawarła 30 lipca 2014 r. z PKO BP, ING Bankiem Śląskim, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 1 umowę programu emisji obligacji w kwocie 700 mln zł oraz 163,75 mln USD. Wówczas podano, że celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na sfinansowanie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice”.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR