Jujubee przedstawiło zaktualizowany harmonogram wydawniczy na lata 2019-2020

Omawiane walory:

Na najbliższe lata studio ma w planach 8 projektów, ale tylko 3 z nich to nowe gry. Pozostałe projekty to konsolowe porty już wydanych gier oraz płatne dodatki. Kurs akcji katowickiego studia rośnie o blisko 5 proc.

Fot. fb/Jujubee

W harmonogramie Jujubee na lata 2019-2020 znalazło się 8 gier. Druga połowa roku 2019 upłynie pod znakiem gry Deep Diving Simulator. W trzecim kwartale zadebiutuje Deep Diving VR w wersji na komputery osobiste. Tytuł będzie sprzedawany jako osobny produkt i oferować będzie pełne wsparcie wirtualnej rzeczywistości (w tym obsługę dedykowanych kontrolerów). Studio na ten sam okres zapowiedziało również DLC do podstawowej wersji Deep Diving Simulator na PC-ty. Płatny dodatek będzie zawierał m.in. dodatkowe lokacje. Na czwarty kwartał 2019 r. studio planuje z kolei premierę konsolowego portu symulatora nurkowania.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Studio na koniec roku trzyma jeszcze w zanadrzu konsolowy port gry Realpolitiks. Rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery na konsolach Play Station 4 i Xbox One, ale studio podało, że zakończenie prac nad konwersją gry planowane jest na druga połowę 2019 r.

Rok 2020 Jujubee rozpocznie od premiery nowej gry strategicznej, która została zapowiedziana w lutym 2019 r. Produkcja zatytułowana Dark Moon ukaże się na PC-tach w pierwszym kwartale 2020 r. Gra ma trafić później również na komputery Mac oraz konsole. Drugim tytułem spółki planowanym na 2020 r. jest Flashout 3, czyli kolejna część futurystycznej gry wyścigowej studia. Tytuł ukaże się na komputerach PC, Mac oraz konsolach Play Station 4 i Xbox One.

Na rok 2020 studio planuje także prace nad drugą częścią gry strategicznej Realpolitiks, która ukaże się na PC-tach, Mac-ach oraz konsolach. Data premiery wersji na PC zostanie ustalona przez i podana przez wydawcę, którym jest 1C Publishing EU. Gra na pozostałe platformy ukaże się po premierze na PC.

Spółka pracuje również nad wersją konsolową gry Kursk opowiadającej o katastrofie tytułowego okrętu, która miała miejsce w sierpniu 2000 roku. Konsolowy port obejmie platformy Play Station 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Firma chce także wydać wersję obsługującą technologie VR na komputery osobiste. Katowickie studio podjęło jednak decyzję o poszukiwaniu zewnętrznego partnera w przypadku konwersji na ww. platformy. Ewentualne daty premier na poszczególne platformy będą podawane w osobnych komunikatach.

Jujubee to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller’s Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let’s Create! Pottery, Jelly Defense) – Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Jujubee, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR