Po świętach inwestorzy głodni wzrostów, mocny KGHM, PGE i BoomBit

Omawiane walory: , , , , , ,

Po świętach inwestorzy być może wrócili przejedzeni, ale wciąż głodni wzrostów na warszawskiej giełdzie. Apetyt na zyski zaostrzyły im wczorajsze rekordy na Wall Street, dobre informacje ze spółek, a także nadzieje na przyspieszenie szczepień i przyszłe otwieranie gospodarki.

kghm, ccc, jsw, pge, BOOMBIT, pcfgroup, jujubee, kcje, indeksy, komentarz,

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Od mocnych wzrostów, zwłaszcza największych spółek, rozpoczęła się wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie. Po pięciu kwadransach notowań indeks WIG20 rósł o 1,54 proc. do 1.984 pkt., czym pozytywnie wyróżniał się na tle innych europejskich indeksów. Nieco słabiej na tym tle wypadały indeksy małych (+0,57 proc.) i średnich spółek (+0,84 proc.).

Powodów tego zwiększonego apetytu na akcje było kilka. Tym najważniejszym były wczorajsze nowe rekordy na Wall Street, co ogólnie poprawiało nastroje na wszystkich rynkach akcji.

Pozytywne informacje napłynęły również ze spółek (o tym później).

W przypadku WIG20 dużą rolę odgrywa również sytuacja techniczna. Zwrot sprzed ponad tygodnia, jaki miał miejsce z poziomów wsparć usytuowanych poniżej 1.900 pkt., utrzymał indeks w ponad dwumiesięcznym trendzie bocznym, jednocześnie otwierają drogę do ataku na opory usytuowane powyżej 2.000 pkt. I ten scenariusz właśnie się materializuje.

Wreszcie ostatnim liczącym się impulsem do kupna akcji są nadzieje, że szczyt trzeciej fali pandemii w Polsce właśnie miał miejsce lub jesteśmy blisko niego. I wprawdzie trzeba się liczyć z przedłużeniem obowiązujących obecnie obostrzeń, ale wygaszanie trzeciej fali i zapowiadane w drugiej połowie kwietnia przyspieszenie szczepień, za kilka tygodni doprowadzi do stopniowego otwierania gospodarki, co już teraz może stać się przysłowiową wodą na młyn do wzrostów na GPW.

Największy udział we wzrostach WIG20 ma KGHM. Notowania koncernu idą w górę o 3,26 proc. do 196,60 zł, podążając w ślad za drożejącą na świecie miedzią. Dziś cena tego metalu rośnie o ponad 2,5 proc. do 9.030 dolarów za tonę, co może zapowiadać przyszły atak na lutowy szczyt na poziomie 9.568 dolarów. Podobnie zresztą wygląda sytuacja na wykresie KGHM-u, który po wcześniejszym zwrocie z okolic 170 zł, obecnie ma otwartą drogę do lutowego maksimum na poziomie 214,30 zł.

KGHM nie jest najmocniej rosnącą spółką wśród blue chipów. Od rana o ten tytuł biją się: CCC (+4,57 proc.), JSW (+4,7 proc.) i PGE (+4,8 proc.). Wzrosty CCC można tłumaczyć zeszłotygodniowymi transakcjami na akcjach eobuwie.pl i grą pod przyszłe stopniowe otwieranie gospodarki. JSW próbuje zakończyć ponad miesięczną korektę, czemu sprzyjają rosnące ceny węgla. Kurs PGE przełamał natomiast opór w okolicy 7 zł i teraz zmierza w kierunku kolejnego usytuowanego 50 gr wyżej.

Akcje BoomBit drożeją o 9,13 proc. do 23,90 zł, przewodząc grupie rosnących spółek z indeksu sWIG80, w reakcji na dobre wyniki marca. Spółka pochwaliła się, że jej przychody podskoczyły w stosunku do lutego o 69 proc. i sięgnęły 20,5 mln zł, natomiast przychody pomniejszone o koszty marketingu wzrosły o 39,8 proc. do 7,55 mln zł. Akcje BoomBit są najdroższe od 10 miesięcy. Najbliższy liczący się opór, którego pokonanie może już stronie popytowej sprawić spore trudności, znajduje się na poziomie 24,90 zł i tworzą go maksima z kwietnia i maja 2020 roku. 

Gorąco jest wokół innej spółki gamingowej – PCF Group. Coraz lepsze recenzje gry „Outriders” zostały dostrzeżone przez inwestorów i kurs spółki rośnie o 3,09 proc. do 80 zł.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast posiadacze akcji Jujubee, którzy płacą za przesuniętą premierę. Akcje tanieją o 3,85 proc. do 4,75 zł po tym jak spółka poinformowała, że premiera gry „Realpolitiks II” na PC została przełożona z 8 kwietnia na 12 maja.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BoomBit, ccc, jsw, Jujubee, kghm, PCFGroup, PGE)

 • mWIG40 najwyżej od 3 lat, w grze Ryvu Therapeutics i CD Projekt

  Wzrosty 33 z 40 średnich spółek wywindowały mWIG40 powyżej 4.500 pkt. Ostatni raz był on tam widziany w 2018 roku. Z kolei mocna przecena akcji Ryvu Therapeutics ciąży indeksowi sWIG80

 • CD Projekt ciągnie WIG20 w dół, mocne wzrosty Erbudu i Action

  Słabe zachowanie CD Projektu, przy pewnym współudziale PKO BP i KGHM, ciągnie WIG20 w dół. To może opóźnić jego oczekiwane wybicie górą z 2-miesięcznej konsolidacji, ale to wciąż pozostaje scenariusz bazowy na wiosnę.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt, JSW i Action

  Ostatnia przed Świętami Wielkanocnymi sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem wzrostów. W centrum uwagi znajduje się m.in. odreagowujący CD Projekt, ale też CCC, JSW, PGNiG, Action i Bioton.

 • CCC ma umowy sprzedaży 20 proc. eobuwie.pl na rzecz Cyfrowego Polsatu i A&R Inv.

  CCC Shoes & Bags zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited - jednym z akcjonariuszy InPostu - dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10 proc. akcji za cenę 500 mln zł każdy. Jednocześnie, Grupa CCC zawarła umowę z MKK3 - wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki - która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20 proc. akcji eobuwie.pl.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR