
(Fot. Jujubee/FB)
Gra strategiczna Realpolitiks zadebiutowała w wersji na PC 16 lutego 2017 r., a na urządzenia mobilne w lipcu ubiegłego roku. Tytuł spotkał się z pozytywnym odbiorem rynku i prasy. Według szacunków Jujubee, tylko w 2017 roku gra trafiła do około 50 tys. graczy. Koszt produkcji wersji na komputery osobiste oraz marketingu zwrócił się w ciągu kilku dni od premiery. Podobny wynik udało się powtórzyć przy okazji premiery wersji mobilnej – koszt przeniesienia Realpolitiks na systemy iOS i Android zwrócił się w ciągu 4 dni od premiery.
– Sukces Realpolitiks potwierdza, że gracze poszukują produkcji wyróżniających się na rynku i wpisujących w kontekst dzisiejszych realiów geopolitycznych. Tytuł jest owocem realizowanej od dłuższego czasu strategii Jujubee, której celem jest tworzenie inspirujących produkcji znacząco wykraczających poza świat gier wideo, wywołujących dyskusje, zadających pytania i oferujących odbiorcom możliwość mierzenia się z istotnymi problemami społecznymi czy politycznymi. Podobne założenia spełniają inne opracowywane przez nasze studio projekty – przede wszystkim mający w tym roku swoją premierę KURSK i ujawniony kilka miesięcy temu projekt „Konklawe” – powiedział Michał Stępień, prezes Jujubee. Potwierdziły się także nasze założenia, że tego typu produkcja jak Realpolitiks będzie się cieszyć ciągłym zainteresowaniem graczy. W efekcie postanowiliśmy opracować dwa płatne dodatki znacząco poszerzające funkcjonalność i zawartość gry. Jesteśmy przekonani, że wpłyną one pozytywnie na sprzedaż tytułu w dłuższym okresie.
Pierwszy z płatnych dodatków ukaże się na komputerach osobistych 15 marca 2018 r. (PC, Mac, Linux). Wydawcą dodatku, którego cena została ustalona na 7,99 USD i odpowiednio 6,99 EUR, będzie 1C Publishing EU.
Płatny dodatek poszerzy tytuł o nowe elementy rozgrywki i możliwości. Zaoferuje graczom możliwość nawiązania współpracy z tajnymi organizacjami, które mogą okazać się pomocne w sięganiu po władzę (m.in. korporacje, grupy przestępcze, hakerzy czy aktywiści), wprowadzi także dziesiątki nowych zdarzeń i dodatkowych zadań. Odbiorcom zostanie także udostępniony nowy scenariusz.
Przy okazji płatnego dodatku planowane jest także opublikowanie darmowej aktualizacji zawierającej usprawnienia w rozgrywce zgłaszane przez graczy jak i dalszą dodatkową zawartość.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Jujubee
Kolejnym celem Jujube jest wydanie Realpolitiks 2. Studio dodało, że jeszcze w 2017 roku rozpoczęło proces produkcji gry.