Kancelaria Medius w I kwartale zaliczyła skokową poprawę wyników

Omawiane walory:

Notowany na NewConnect dostawca usług windykacyjnych w ubiegłym okresie podwoił przychody. Jeszcze większa poprawa wystąpiła na poziomie zysków. Jednak należy dodać, że imponujące dynamiki to m.in. efekt niskiej bazy.

W I kwartale Kancelaria Medius wypracowała ponad 713 tys. zł przychodów, co dało 100-proc. wzrost ujęciu r/r. Wyższa sprzedaż przełożyła się na poprawę zysków. Wynik operacyjny zwiększył się z 74,9 tys. zł do 269,9 tys. zł zysku. Na czysto spółka zarobiła 212,3 tys. zł wobec 60,4 tys. zł. W minionym kwartale dostawca usług windykacyjnych dokonał zakupu za 3,5 mln zł wierzytelności pochodzących z rynku finansowego. W tym okresie spółka skupiła się dodatkowo na pozyskiwaniu pakietów wierzytelności niskonominałowych i dokonała kilku znaczących wykupów wierzytelności.>> Odwiedź stronę analityczną spółki w serwisie.

– Nasze wyniki finansowe potwierdzają słuszność przyjętej strategii, która zakładała największy nacisk na rozwój organiczny spółki, bez presji na osiągane wyniki. Inwestowaliśmy w portfele z niezwykłą ostrożnością, dokonując zakupów wierzytelności o ściśle określonych parametrach, które generują w chwili obecnej bardzo dobre przepływy pieniężne. Jako zarząd miałem stuprocentowe poparcie akcjonariuszy, którzy podzielali moje zdanie. Nasi obligatariusze mogą spać spokojnie ciesząc się z trafnej inwestycji. Dzisiaj, po wielu inwestycjach, nie tylko w portfele wierzytelności, ale także w infrastrukturę spółki, efekty są obiecujące. – mówi Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius.

Zarząd spółki za cel stawia sobie nie tylko rozwój organiczny, ale również poszerzenie usług w oparciu o doświadczenie i wiedzę merytoryczną zespołu prawników, analityków oraz radców prawnych.

– Prowadzimy nieformalne rozmowy z podmiotami kapitałowymi, łącznie z Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych, które poprzez swoje możliwości i doświadczenie mogą nam pozwolić na jeszcze bardziej dynamiczne zwiększanie naszych wyników finansowych. – dodał Michał Imiołek.

>> Kancelaria Medius posiada obecnie dwie serie obligacji notowane na Catalyst. >> Rentowności poszczególnych serii sprawdzisz za pomocą kalkulatora dostępnego w StockWatch.pl.

Spółka zadebiutowała na alternatywnym rynku w połowie 2012 roku. Na starcie jej akcje zyskały 30 proc. zwyżkując do 0,13 zł. W marcu spółka przeprowadziła scalenie akcji. Na czwartkowej sesji za walory kancelarii płacono 0,48 zł.

wykres_Kancelaria_Medius

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT KME, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

    Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR