Klabater miał 15 tys. zł straty netto w I kwartale 2021 r.

Omawiane walory:

Klabater odnotował 15 tys. zł straty netto, przy 0,86 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2021 roku.

klabater, wyniki, akcje, gaming,

Fot. materiały prasowe

Klabater odnotował 37 proc. wzrostu marży ze sprzedaży swoich gier w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 roku. Spółka przygotowuje się do dużych premier planowanych na kolejne kwartały – „The Crossroads Inn” na Xbox Series X/ Xbox One, a także „The Amazing American Circus” i „Moonshiners” na wszystkie platformy.

– W I kw. uzyskaliśmy ponad 860 tys. zł przychodu. Pomimo przygotowań do premier, spółka nie wygenerowała istotnych strat. Odnotowaliśmy za to wzrost marży ze sprzedaży produktów dzięki niższym kosztom sprzedaży – powiedział joint-CEO Robert Wesołowski, cytowany w komunikacie.

Spółka odnotowała 0,86 mln zł przychodu ze sprzedaży gier, w porównaniu do 0,99 mln zł w I kw. 2020 r. Pomimo braku istotnej premiery w I kwartale 2021, Klabater miał 15 tys. zł straty netto. To kolejny kwartał, w którym głównym źródłem przychodów były tytuły z back-catalogu: „Crossroads Inn” oraz „Heliborn” – kluczowe filary stabilizujące wyniki spółki.

W II kwartale br. zaplanowane są premiery obu w/w gier na konsolach Xbox i PlayStation, a w przyszłym tygodniu rozpoczną się szeroko zakrojone publiczne beta testy gry „The Amazing American Circus” na platformie Steam.

– Nasz kalendarz wydawniczy w 2021 roku jest bogaty w wydarzenia. Ostatnie miesiące poświęciliśmy przede wszystkim na przygotowania związane z ‚The Amazing American Circus’ i konsolową wersją ‚Crossroads Inn’. W okresie od maja do grudnia planujemy wydać łącznie 10 tytułów na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych: PC, PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox. Sprawdzamy również możliwość ekspansji na smartfony, chcielibyśmy, aby ‚The Amazing American Circus’ była pierwszą grą z naszego portfolio, która zadebiutuje na urządzeniach mobilnych. Ważnym projektem będzie też planszowa wersja gry ‚Crossroads Inn’ – dodał joint-CEO Michał Gembicki.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o klabater)

 • Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn

  Planszowa wersja Crossroads Inn, bestsellerowej produkcji KLABATERa, będzie strategiczną grą ekonomiczną dla maksymalnie 4 osób. Twórcy planują kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku, a premiera planowana jest na drugą połowę 2022. 

 • Klabater przygotuje i wyda Weedcraft Inc na konsole

  KLABATER zawarł umowę z Devolver Digital na przygotowanie adaptacji gry Weedcraft Inc na konsole PlayStation 4/5, Xbox Series X/One oraz Nintendo Switch. Spółka będzie odpowiadała za cyfrową, jak i pudełkową dystrybucję tytułu. 

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Crossroads Inn zadebiutuje 19 maja na Xbox Series X oraz Xbox One

  KLABATER ogłosił datę premiery gry Crossroads Inn na konsolach Microsoftu. Symulator zarządzania karczmą w świecie fantasy, będzie dostępny na Xbox Series X oraz Xbox One już 19 maja. Za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół portingowy spółki.

 • Klabater z nową umową wydawniczą

  KLABATER jeszcze w tym roku przeportuje i wyda grę May’s Mysteries: The Secret of Dragonville. Gra logiczno-przygodowa autorstwa studia V5 Play Studio będzie wkrótce dostępna na konsolowych platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4/5 a także na urządzeniach z rodziny Xbox: One oraz Series X|S.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR