KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank postanowień statutu i przepisów prawa. W środę rano kurs akcji banku należącego do Leszka Czarneckiego spada o ponad 8 proc.

KNF podejrzewa, że doszło do naruszenia przez bank postanowień statutu i przepisów ustawy prawo bankowe oraz trzech rozporządzeń ministra finansów. Postępowanie dotyczy również podejrzenia stworzenia przez bank „zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi”.

– Postępowanie zostało wszczęte w związku również „ze stworzeniem przez emitenta zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi – czytamy w komunikacie.

Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR