Onde zawarło umowy o łącznej wartości ok. 26 mln euro netto na roboty budowlane przy budowie farmy wiatrowej położonej na terenie Republiki Litewskiej, o łącznej mocy przyłączeniowej 80 MW. W czwartek rano akcje spółki drożeją o ponad 4,5 proc.
Onde ma umowy na roboty przy farmie wiatrowej o mocy 80 MW za ok. 26 mln euro netto
Kontrakt nr 1 dotyczy wykonania robót fundamentowych, a kontrakt nr 2 – robót z zakresu układania kabli średniego i wysokiego napięcia przy budowie farmy wiatrowej. Inwestorem jest UAB „Energijos žara”. Termin realizacji kontraktów ustalono na lipiec 2024 r.
Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r.
Świetne wyniki Żabki i Aliora rozgrzały emocje na GPW. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze spółki zdaniem analityków mogą sprawić pozytywną niespodziankę w bieżącym sezonie wynikowym.
ONDE GmbH, niemiecka spółka z Grupy ONDE, podpisała pierwszy kontrakt na rynku niemieckim. W ramach umowy z Nordex spółka zrealizuje plac do magazynowania gondoli turbin w Rostocku.
ONDE sfinalizowało transakcję sprzedaży projektu 112-megawatowej farmy fotowoltaicznej "Serby" - jednego z największych projektów PV w Polsce. Pozyskała jednocześnie wart ok. 240 mln zł kontrakt na generalne wykonawstwo tej elektrowni. Zamawiającym jest spółka Energa Green Development (EGD) z Grupy Energa. Kurs akcji spółki rośnie w piątek po południu o 5 proc.
Rada Ministrów we wtorek kierunkowo przyjęła projekt ustawy wiatrakowej, ale ostateczne formalne potwierdzenie nastąpi w trybie obiegowym do piątku - poinformował po posiedzeniu rządu wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że projekt trafi do Sejmu przed kolejnym posiedzeniem.
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
×
FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl
Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.