Konkurs HFT Brokers: specjalizacja lepsza od dywersyfikacji

BMW i8, wycieczka na F1 Grand Prix Abu Dhabi oraz zaproszenie na kultowe BMW M Grand Tour, to tylko niektóre z nagród, jakie można wygrać w konkursie organizowanym przez HFT Brokers DM. Rywalizacja na rachunkach demo z wirtualna kwotą 10 tys. zł potrwa do 20 listopada 2015 r. do godz. 22:00.

konkurs

Najlepszą stopę zwrotu w trzecim tygodniu konkursu Przewaga na starcie uzyskał gracz o nicku Mandusia uzyskując stopę zwrotu przekraczającą 750 proc. Podczas piątkowej sesji gracz wykonał 6 transakcji na kontrakcie CFD na parę walutową EURUSD z czego 5 transakcji było pozycjami długimi, wbrew obowiązującemu trendowi spadkowemu. Gracz wykorzystał między innymi słabsze od oczekiwań dane ze Stanów Zjednoczonych, które minimalnie obniżyły oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu FED.

Sprzedaż detaliczna okazała się gorsza od oczekiwań, a jest to jeden z bardzo istotnych parametrów opisujących gospodarkę amerykańską. Stany Zjednoczone są uzależnione przede wszystkim od konsumpcji wewnętrznej, a nie od eksportu jak na przykład gospodarki Niemiec czy Japonii. Sprzedaż detaliczna jest zatem bardzo ważna dla USA, więc spowolnienie dynamiki tego wskaźnika jest negatywnym sygnałem, choć warto wziąć pod uwagę to, że dane które podawane są miesiąc do miesiąca często charakteryzują się sporymi wahaniami w obie strony. Gracz Mandusia dobrze wykorzystał chwilowe osłabienie amerykańskiej waluty i zaksięgował zysk ze swoich transakcji, mimo że w przekroju całej sesji dolar zyskał względem euro.

TRANSAKCJA EURUSD

Kliknij, aby powiększyć

W całym tygodniu gracz zajmował pozycję tylko na jednym instrumencie, jakim był kontrakt CFD na parę EURUSD. Specjalizacja jest istotna zwłaszcza w handlu jednosesyjnym, kiedy inwestor stara się wykorzystać nawet najmniejsze zmiany cenowe danego instrumentu. Dzięki stałej obserwacji konkretnej pary walutowej, surowca, czy indeksu giełdowego możemy zapamiętać, które poziomy cenowe są istotne i doprowadzają do określonego zachowania danego rynku. W krótkim terminie specjalizacja sprawdza się lepiej od dywersyfikacji właśnie ze względu na to, że musimy przewidzieć nawet małe ruchy cenowe i jak najlepiej je wykorzystać. Dywersyfikacja jest polecana natomiast graczom o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym, którzy mają więcej czasu na prowadzenie pozycji. 

Autor: Zespół HFT Brokers

Do konkursu można zapisywać się do 19 listopada pod adresem: http://hftbrokers.pl/konkurs

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR