Kruk oferuje obligacje oprocentowane na 4,8 proc. w skali roku

Omawiane walory:

Zapisy ruszają 10 września. Wrocławska spółka oferuje inwestorom 5-letnie obligacje oprocentowane na 4,8 proc. w skali roku. To pierwsza oferta publiczna w ramach VII programu emisji.

Kruk rusza z pierwszą emisją obligacji pod VII Programem obligacji

Zapisy na obligacje AK1 ruszają 10 września i potrwają do 23 września. Termin przydziału papierów wyznaczono na 25 września.

Tym razem Kruk oferuje papiery stałokuponowe. Oprocentowanie wynosi 4,8 punktu procentowego w skali roku. Ofertę przeprowadzi konsorcjum dystrybucyjne: Dom Maklerski BDM, Noble Securities, Michael/Ström Dom Maklerski, Dom Maklerski BOŚ oraz Ipopema Securities. Obligacje docelowo trafią do obrotu na rynku Catalyst.

– Dostajemy sygnały z rynku, że inwestorzy czekają na nasze obligacje, a Kruk jako wieloletni emitent chce być obecny również teraz, kiedy rynek potrzebuje stabilizacji i powrotu do regularności sprzed pandemii. KNF w sierpniu zatwierdził Prospekt Kruka i dzisiaj wychodzimy z pierwszą emisją 25 mln zł dedykowaną inwestorom indywidualnym – komentuje Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka.

>> Kosztowa poduszka – omówienie sprawozdania finansowego Kruk SA po II kw. 2020 r.

– Liczymy na wzrost podaży portfeli wierzytelności w końcówce roku i obecna emisja będzie jednym ze źródeł finansowania działalności Grupy. Oferujemy inwestorom stałe oprocentowanie obligacji na poziomie 4,8 proc. rocznie, wychodząc naprzeciw inwestorom w środowisku niskich stóp procentowych. Zapisy na obligacje rozpoczną się 10 września i potrwają do 23 września 2020 r. – dodaje Piotr Krupa.

Oferta obligacji zostanie przeprowadzona w oparciu o Prospekt VII Programu Emisji Obligacji, który został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 24 sierpnia 2020 roku. Na jego podstawie Kruk ma możliwość emisji obligacji przez rok od daty zatwierdzenia. Wartość nominalna całego programu to 700 mln zł.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR