Kruk przedstawił szacunkowe wyniki za I kwartał i wyższą propozycję dywidendy

Omawiane walory:

Zarząd Kruka poinformował, że wstępny szacunkowy zysk netto Grupy za I kwartał 2021 rok może wynieść 127 mln zł, a EBITDA gotówkowa 364 mln zł. Jednocześnie zarząd spółki podwyższył swoją rekomendację wypłaty dywidendy z 8 zł do 11 zł za akcję.

kruk,akcje,dywidenda, akcje, wyniki,

Kruk przedstawił szacunkowe wyniki za kwartał i wyższą propozycję dywidendy

– Nieustannie ciężko pracujemy nad poprawą efektywności naszych procesów oraz nowymi inwestycjami– co, jak widać po wstępnych wynikach, jest dobrą drogą. Szacowana wartość wyniku netto Kruka jest bardzo dobrą informacją i po I kwartale 2021 roku  zdecydowaliśmy się podwyższyć naszą wcześniejszą rekomendację wypłaty dywidendy do akcjonariuszy do 11 zł za akcję. Pierwszy kwartał to rekordowe spłaty i nakłady, które przekroczyły nasze budżetowe założenia, a szacowany wynik netto jest powyżej konsensusu rynkowego. Podwyższając dywidendę jednocześnie bierzemy aktywny udział we wszystkich przetargach na nowe portfele. W naszej 10 letniej historii na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie po raz siódmy z rzędu podzielimy się z akcjonariuszami dochodem, tym razem wypłacając około 206 mln zł. Nasza sytuacja finansowa jest obecnie bardzo dobra i jesteśmy w stanie zarówno podzielić się zyskiem z inwestorami, jak i nabywać nowe portfele wierzytelności. Nasz apetyt co do kolejnych inwestycji, po wstępnych wynikach I kwartału, istotnie wzrósł – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka.

Ostateczne wyniki za 1 kwartał 2021 roku Kruk poda w raporcie 24 maja 2021 roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR