StockWatch.pl

Kruk rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Kruk zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 5 zł na akcję. Wypłata nastąpi w całości z kapitału zapasowego. 

– Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju grupy kapitałowej Kruk. Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach, a decyzja o jej wydaniu będzie ustalana każdorazowo biorąc pod uwagę nadrzędne plany i perspektywy rozwoju, zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji, a także aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową grupy kapitałowej Kruk – czytamy w komunikacie.

>> Włoska robota do wykonania – omówienie sprawozdania finansowego Kruk po IV kw. 2018 r.

Lider branży windykacyjnej zyskiem z akcjonariuszami dzieli się regularnie od 2015 r. Historia wypłat Kruka zaczęła się od stawki 1,50 zł na akcję i stopniowo rosła. Z zysku za 2016 i 2017 r. Kruk wypłacił 2 zł na akcję, a w ubiegłym roku zwiększył ją do 5 zł. Wówczas oprócz zysku osiągniętego w 2017 rok (29,5 mln zł) na dywidendę trafiła pula 64,5 mln zł z kapitału zapasowego.

Kalendarium dywidend Kruka.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. We wtorek na zamknięciu sesji jeden walor Kruka wyceniono na 162 zł, a całą grupę na 3,14 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR