Kruk sprzedaje 1 mln akcji w ramach oferty prywatnej

Omawiane walory:

Nowe akcje spółki windykacyjnej są sprzedawane w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pozyskane środki mają sfinansować dalszą ekspansję Kruka na europejskich rynkach. 

Ruszyła sprzedaż miliona akcji serii G Kruka. Cenę emisyjną walorów ustali zarząd z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi popytu oraz przy założeniu maksymalizacji wpływów z emisji i minimalizacji ewentualnego dyskonta do ceny rynkowej. Prawo pierwszeństwa w zakupie akcji będą mieli akcjonariusze spółki na dzień rejestracji uczestnictwa w NWZA, na którym podjęto uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału. Obecnie kapitał akcyjny spółki dzieli się na 17,74 mln akcji, a wartość ich wartość rynkowa wynosi 4 mld zł.

Celem emisji jest pozyskanie środków na przyspieszenie ekspansji w krajach Europy Centralnej oraz Zachodniej. Kruk chce zainwestować w nowe portfele wierzytelności lub akwizycje spółek windykacyjnych.

W pierwszych trzech kwartałach 2016 roku grupa zainwestowała łącznie 936 mln zł w 60 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 6,4 mld zł. Nakłady wzrosły o 220 proc. w ujęciu r/r. Dodatkowo po zamknięciu III kwartału Kruk nabył na rynku włoskim portfel spraw o łącznej wartości nominalnej 930 mln euro. Kupił też portfela wierzytelności konsumenckich w Hiszpanii od Grupy Carrefour – Servicios Financieros Carefour, EFC. Jego wartość nominalna to 183 mln euro. Grupa działa na siedmiu rynkach Starego Kontynentu. Oprócz Polski są to wspomniana Hiszpania oraz Czechy, Niemcy, Rumunia, Słowacja i Włochy.

W tym roku akcje Kuka zyskały na wartości ponad 30 proc. Kurs po jesiennej korekcie wrócił na wzrostową ścieżkę. W skali ostatnich dwóch tygodni zyskał ponad 10 proc.

wykres_kruk

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR