Kruk uplasował emisję 20 mln zł obligacji serii AK2 z 82 proc. poziomem redukcji

Omawiane walory:

Kruk dokonał przydziału 200 000 obligacji zwykłych na okaziciela serii AK2 o łącznej wartości nominalnej równej 20 mln zł. Zapisy trwały od 3 do 16 lutego 2021 roku. Była to druga prospektowa emisja spółki w ramach VII Programu Obligacji, a pierwsza w tym roku.

kruk,akcje,obligacje, emisja,

Kruk uplasował emisję 20 mln zł obligacji serii AK2

Zainteresowanie obligacjami znacznie przekroczyło wielkość emisji. Na 5-letnie obligacje Kruka o stałym oprocentowaniu na poziomie 4,2 proc. w skali roku zapisało się ponad 1000 inwestorów. Łączna wartość zapisów wyniosła 112,8 mln zł, a stopa redukcji sięgnęła poziomu 82 proc.

– W zakończonej właśnie emisji obligacji popyt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Nasza oferta spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem niż emisja z jesieni poprzedniego roku – pomimo zmniejszenia kuponu z 4,8 proc. do 4,2 proc. Frekwencja inwestorów indywidualnych była jedną z największych w 7-letniej historii emisji obligacji Kruka pod prospektami publicznymi. Łączna wartość zapisów na obligacje serii AK2, przekroczyła o 92,8 mln zł wartość nominalną, jaką chcieliśmy uplasować. Tak duże zainteresowanie potwierdza zaufanie inwestorów do Kruka i naszą jeszcze silniejszą pozycję, a także pokazuje jak duży potencjał ma rynek kapitałowy w Polsce. – komentuje Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk.

>> „Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)”?

– Mamy dobry dostęp do finansowania i łącząc go z zasobem własnych środków oraz najniższym zadłużeniem Grupy na tle międzynarodowej konkurencji, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do nowych, większych niż w roku ubiegłym, inwestycji. Kruk jest dziś jedną z największych polskich firm, które działają w Europie. Możliwość pozyskania finansowania dłużnego od inwestorów z rynku obligacji, to ważny aspekt strategii dywersyfikacji źródeł finansowania Kruka. Dlatego bardzo mnie cieszy, że nasza oferta ponownie spotkała się z tak dużym uznaniem inwestorów. Będziemy chcieli pozostać aktywnym emitentem na krajowym rynku – dodaje Piotr Krupa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR