X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk w cuglach uplasował emisję obligacji wartą 30 mln zł

Opublikowano: 2018-11-27 16:00:48

Omawiane walory:

Kruk z sukcesem kończy pierwszą emisję publiczną obligacji w ramach V Programu Emisji Publicznych. Spółka przydzieliła obligacje o wartości 30 mln zł. Łącznie 374 inwestorów złożyło zapisy o wartości prawie 33 mln zł. 

Piotr Krupa, prezes grupy Kruk.

Redukcja wyniosła 9 proc. Ofertę obligacji Kruka przeprowadziło konsorcjum dystrybucyjne: Dom Maklerski BDM, Noble Securities Copernicus Securities oraz Ipopema Securities.

– Dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy wzięli udział w ofercie i nadal wspierają rozwój KRUKa. Wyszliśmy na rynek w jednym z trudniejszych momentów dla rynku obligacji w Polsce. Popyt był zbliżony do naszych początkowych oczekiwań, co potwierdza, że na rynku pozostała grupa inwestorów indywidualnych stawiających na sprawdzonych emitentów z ugruntowaną historią, a KRUK jest jednym z nich. Mocno wierzymy, że teraz przed nami stopniowa odbudowa zaufania do rynku obligacji jako miejsca aktywnego lokowania kapitału przez inwestorów indywidualnych. – mówi Piotr Krupa, prezes Kruka.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Emisja obejmowała 300 tys. 5-letnich obligacji serii AG1, przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł każda. Inwestorzy mogli składać zapisy od 5000 zł. Zmienne, szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,22 proc. w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,5 p.p.). To pierwsza oferta obligacji w ramach V programu obligacji publicznych, w ramach którego Kruka może wyemitować w sumie do 500 mln zł.

– Gratulujemy zarządowi Kruka decyzji o skierowaniu emisji do inwestorów indywidualnych. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu oferty w nowym otoczeniu regulacyjnym i przekonani, że obligacje Kruka są odpowiednim instrumentem finansowym dla istotnej grupy inwestorów. – mówi Jacek Rachel, prezes Domu Maklerskiego BDM SA, który jest współoferującym i globalnym koordynatorem przeprowadzonej oferty obligacji.

Źródło: Spółka

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Koniec premier May?

  Wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zakończyło się historyczną w swojej skali porażką premier T.May, która przegrała je 230 głosami, tak jak sugerowały weekendowe analizy.

 • Kruk szykuje publiczną ofertę obligacji wartych 25 mln zł

  Największa polska firma windykacyjna wkrótce ruszy z kolejną publiczną emisją obligacji. KRUK zaoferuje 5-letnie papiery dłużne z oprocentowaniem WIBOR 3M plus 3,5 p.p. marży.

 • Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.

 • Kruk zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności w IV kwartale 2018 r.

  KRUK zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 2,6 mld zł w IV kw. 2018 r., tj. 65 proc. więcej r/r. W tym samym okresie spłaty z portfeli nabytych wyniosły 432 mln zł (wzrost o 15 proc. r/r).

 • Kruk pozyskał nowy kredyt o wartości 50 mln zł

  KRUK podpisał umowę o kredyt rewolwingowy z Bankiem Pocztowym. Nowa 5-letnia umowa zapewni dodatkowe finansowanie w wysokości do 50 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych Grupy wynosi obecnie 1,8 mld zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku