Kurs akcji Bloober Team wystrzelił tuż przed premierą Blair Witch

Omawiane walory:

Akcjonariusze krakowskiego studia odliczają minuty do premiery najnowszej gry i liczą zyski. Na godzinę przed debiutem Blair Witch notowania Bloobera rosną o ponad 12 proc.

Bloober, Team, Blair, Witch, premiera

(Fot. mat. prasowe)

Jeszcze przed południem gra bazująca na motywach horroru wytwórni Lionsgate znajdowała się w pierwszej TOP10 Steam Global Top Sellers. Tytuł powoli pnie się do góry. Obecnie Blair Witch zajmuje 6. miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier, wyprzedzając takie tytuły jak Assassins Creed Oddysey czy Monster Hunter World.

Jeszcze wczoraj studio podało, że wishlista na grę przekroczy wkrótce poziom 200 tys. osób.

W Blair Witch gracze cofną się do roku 1996 i udadzą się do mrocznego, pełnego niebezpieczeństw lasu Black Hills niedaleko Burkittsville, w stanie Maryland. Protagonistą gry będzie Ellis, były policjant z burzliwą przeszłością, który z pomocą psa tropiciela poszukuje 9-letniego zaginionego chłopca. Gra dostępna jest na komputery osobiste i konsolę Xbox One. W wersji cyfrowej sprzedawana jest w cenie 29,99 euro/USD w sklepach Steam i Microsoft Store.

W piątek po południu kurs akcji Bloober Team rośnie o 12,2 proc. do 92 zł. W ciagu dwóch miesięcy notowania krakowskiego dewelopera urósł o ponad 70 proc., a od początku roku o ponad 140 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

  Hossa wśród producentów gier wideo trwa w najlepsze, a nowe rekordy dosłownie wiszą w powietrzu. Według wyliczeń StockWatch.pl, w 2020 r. polskie studia planują wypuścić na rynek kilkaset tytułów. Wśród nich jest kilka produkcji, które będą budzić olbrzymie emocje wśród inwestorów.

 • Bloober Team rozważa M&A lub pozyskanie partnera branżowego

  BLOOBER Team rozważa obecnie głównie drogę rozwoju poprzez M&A lub przez pozyskania partnera branżowego, ale nie wyklucza jednocześnie przeniesienia notowań na główny parkiet GPW. Spółka chce skoncentrować się na wydawaniu gier z kategorii AAA i chce publikować jeden duży tytuł co 1,5-2 lata, licząc na sprzedaż w milionach sztuk. Mniejsze produkcje mają być realizowane przez outsourcowych partnerów.

 • 7 najciekawszych transakcji insiderskich w styczniu

  Insiderzy uaktywnili się na warszawskiej giełdzie. W pierwszych tygodniach nowego roku osoby pełniące funkcje zarządcze lub nadzorcze w spółkach przeprowadziły kilkaset transakcji. StockWatch.pl sprawdził, gdzie szukano okazji inwestycyjnych, a gdzie realizowano pokaźne zyski.

 • CD Projekt, KGHM i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  Dobre nastroje na światowych giełdach, rekordowe notowania CD Projektu i rosnący kurs akcji KGHM-u w ślad za drożejącą miedzią, zapewniają wzrosty indeksowi WIG20. Wszystko wskazuje na to, że do końca dnia układ sił nie ulegnie zmianie.

 • Bloober Team ukończył prace nad grą Layers of Fear w wersji VR

  BLOOBER Team ukończył prace nad realizacją gry Layers of Fear VR w wersji beta. Gra zostanie wydana na platformach: Oculus Rift, Oculus Quest i PC VR.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR