Legimi pozyskało z publicznej oferty obligacji serii Z ponad 2 mln zł

Omawiane walory:

Legimi przydzieliła 2.123 obligacji serii Z o łącznej wartości emisyjnej 2,123 mln zł. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia oraz rozwojowi i promocji Legimi 3.0 na rynku niemieckim i polskim.

Fot. fb/Legimi

– Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania naszą emisją wśród inwestorów. Chciałbym skierować do wszystkich obligatariuszy słowa podziękowania za zaufanie i umożliwienie Legimi realizacji dalszych planów rozwoju. Zaoferowaliśmy atrakcyjny kupon 6,75 proc., który uwzględnia istotną poprawę kondycji finansowej spółki oraz stanowiła lukratywną ofertę dla inwestorów, szczególnie w obecnej sytuacji rekordowo niskich stóp procentowych. Pozyskaliśmy 2,123 mln zł. To kwota, która pozwoli spełnić trzy cele emisyjne, czyli refinansowanie zadłużenia, rozwój i promocję na rynku niemieckim oraz zabezpieczenie bieżącej płynności finansowej – powiedział prezes Mikołaj Małaczyński.

Legimi oferowało dwuletnie obligacje serii Z o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 6,75 proc. w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Oferującym papiery wartościowe był Dom Maklerski INC, z którym spółka współpracowała przy kilku ostatnich emisjach. Obligacje są zabezpieczone zastawem rejestrowy na umowach z abonentami, czyli zgodnie z definicją: zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150 proc. wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC).

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na koniec I kw. 2020 z usług Legimi korzystało ponad 87,6 tys. użytkowników, co oznacza wzrost o 66 proc. r/r. W tym samym okresie przychody zwiększyły się r/r o 52 proc., osiągając wartość w I kw. blisko 6,3 mln zł. Spółka obniża także systematycznie swoje zadłużenie. W minionym roku koszty finansowe związane z obsługą długu wynosiły blisko 800 tys. zł, z kolei w br. Legimi liczy na obniżenie tej kwoty o ok. 25 proc.

– Nie odczuliśmy negatywnych skutków pandemii COVID-19 na naszą działalność. Co więcej, w tym czasie odnotowaliśmy 100-proc. wzrost liczby aktywacji okresów próbnych abonamentów. Dodatkowo zintensyfikowaliśmy wydatki na marketing, aby odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie. Te działania zamierzamy kontynuować, co m.in. znajduje swoje odzwierciedlenie w celach trwającej emisji obligacji – dodał Małaczyński.

Legimi do tej pory przeprowadziło 22 emisje obligacji na łączną kwotę blisko 23 mln zł. Wszystkie papiery były obsługiwane terminowo, podkreślono w materiale.

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o legimi)

 • Legimi z 7,4 mln zł przychodów w II kwartale 2020

  W II kwartale przychody LEGIMI urosły o ponad 111 proc. rdr. do 7,4 mln zł, a liczba abonentów zwiększyła się o 73 proc. rdr. i wyniosła na koniec II kw. 69,1 tys. Ubiegły kwartał to także specyficzny czas, ze względu na pandemię COVID-19, który, w przypadku LEGIMI, odcisnął swoje piętno na zwiększonych kosztach bezpośrednich zakupu licencji i tym samym obniżył rentowność spółki.

 • Trwa publiczna emisja obligacji Legimi

  LEGIMI oferuje dwuletnie obligacje, z rocznym oprocentowaniem na poziomie 6,75 proc. Zapisy można składać od 1 do 15 lipca włącznie. Spółka zamierza pozyskać 2,5 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję LEGIMI na rynku niemieckim oraz refinansowanie zadłużenia. Zapisy można składać na stronie spółki.

 • Legimi notuje blisko dwukrotny wzrost liczby aktywacji darmowego okresu próbnego abonamentu

  Mikołaj Małaczyński, prezes LEGIMI, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wpływie epidemii koronawirusa na wzrost zainteresowania ebookami oraz sytuacji finansowej spółki.

 • Legimi przyjęło program emisji obligacji na lata 2019-2021

  LEGIMI przyjęło program emisji obligacji na lata 2019-2021, zgodnie z którym będzie zmniejszać poziom zadłużenia obligacyjnego, a maksymalna wartość wyemitowanych i niewykupionych obligacji wyniesie nie więcej niż 9 mln zł. Pierwszą emisję w ramach uchwalonego programu spółka chce przeprowadzić jeszcze w III kw. br.

 • Legimi zarejestrowało przejęcie niemieckiej spółki Readfy

  LEGIMI zarejestrowało w niemieckim rejestrze przedsiębiorców nabycie 100 proc. udziałów w spółce Readfy GmbH.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR