X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Legimi ruszyło z publiczną emisją obligacji wartych 1,2 mln zł

Opublikowano: 2018-05-28 15:16:01

Omawiane walory:

W poniedziałek właściciel aplikacji umożliwiającej dostęp do e-booków i audiobooków w modelu subskrypcyjnym ruszył z publiczną ofertą obligacji. Z emisji papierów dłużnych Legimi chce pozyskać 1,2 mln zł.

(Fot. mat. prasowe)

Od 28 maja do 11 czerwca 2018 r. Legimi oferuje roczne obligacje serii N, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5 proc. w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest zastaw rejestrowy na projekcie e-czytnik (wpływy z abonamentów, gotówka oraz zapasy czytników) do 150 proc. wartości wyemitowanych obligacji oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy za pośrednictwem emitenta, który jest jednocześnie oferującym papiery. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

Legimi od 9 lat z powodzeniem działa na polskim rynku e-książki, gdzie bezapelacyjnie zyskało miano pioniera. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Zapoczątkowała usługę naprzemiennego czytania i słuchania e-książek. Emitent oferuje swoim klientom szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, synchronizację ostatniej przeczytanej strony na wszystkich urządzeniach, a także, wspomnianą wcześniej, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. W 2015 r. Spółka wprowadziła atrakcyjną ofertę e-czytnik za 1 zł dostępną w abonamencie na 24 miesiące, która skokowo zwiększyła przychody i liczbę klientów w Polsce.

W 2015 r. liczba użytkowników wynosiła 10.327, a na koniec 2017 r. – urosła do 35 tys. W kategorii beletrystyka emitent może pochwalić się największą bazą tytułów na polskim rynku – przeszło 25 tys. w dostępie abonamentowym. Firma obecna jest także w Niemczech, gdzie ma z kolei 100 tys. pozycji w abonamencie.

– Niekwestionowanym atutem naszego biznesu jest działalność w oparciu o model subskrypcyjny. Pozwala on stabilnie generować przepływy pieniężne, dzięki automatycznie pobieranej opłacie abonamentowej z karty kredytowej klienta. Mierzymy wysoko, mamy ambicje stać się odpowiednikiem Spotify, bądź Netflix’a na rynku e-książki. Działamy w niezwykle dynamicznej branży, szacuje się, że polski rynek e-książki rośnie co roku o ok. 100 proc. Dodatkowo jesteśmy obecni na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie. Współpracujemy również z wiodącymi operatorami komórkowymi (T-mobile, Plus i Play), którzy swoim klientom udostępniają aplikację Legimi. 22 maja wraz z operatorem Play w ramach Play360 stopni rozpoczęliśmy kolejną współpracę, dzięki której klienci telekomu otrzymają nielimitowany dostęp do e-książek w ramach cyfrowej biblioteki Legimi. Wspomniane działania umożliwiają nam dotarcie do nowych użytkowników, a także mają wymiar niematerialny w postaci budowania prestiżu i rozpoznawalności marki Legimi. – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

>> Szczegółu oferty i zapisy są dostępne tutaj

Zarząd w minionym tygodniu przyjął strategię na lata 2018-2020. Spółka w najbliższych latach skupi się na core biznesie w Polsce, gdzie zakłada poprawę wyników oraz dynamiczny trend przyrostów abonentów. Emitent prognozuje w 2020 r. sprzedaż na poziomie 26,8 mln zł, zysk EBITDA wynoszący 9,4 mln zł i zysk netto o wartości 6,6 mln zł. Dodatkowo w planach jest wprowadzenie akcji serii B i C na rynek NewConnect.

Źródło: Spółka

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o legimi)

 • Legimi przejmuje niemiecki serwis Readfy z e-bookami

  Poznańska firma LEGIMI, specjalizująca się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w abonamencie, ma list intencyjny w sprawie przejęcia Readfy, aplikacji do czytania w modelu freemium w Niemczech.

 • Prezes Legimi: Jesteśmy zdeterminowani, by najpierw zaistnieć w Niemczech i Chinach

  Mikołaj Małaczyński, współzałożyciel i prezes zarządu spółki specjalizującej się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w modelu abonamentowym był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Podczas spotkania on-line omówiono trwającą obecnie publiczną emisję akcji, szykowany debiut na NewConnect oraz plany ekspansji na rynku niemieckim i chińskim. 

 • Legimi w ramach publicznej oferty akcji zbiera środki na podbój rynku e-booków

  Spółka specjalizująca się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków ruszyła z publiczną ofertą akcji, z której chce pozyskać ponad 2,5 mln zł na przyspieszenie tempa ekspansji zagranicznej.

 • Legimi szykuje emisję publiczną akcji i debiut na NewConnect

  Zarząd LEGIMI podjął uchwałę w sprawie emisji publicznej do 75 tys. akcji serii B na okaziciela (na podstawie upoważnienia udzielonego przez nadzwyczajne walne zgromadzenie 31 stycznia br.) i zamierza wprowadzić te walory do obrotu na rynku NewConnect. Cenę emisyjną akcji serii B ustalono na 13,90 zł za sztukę.

 • Publiczna emisja obligacji tematem czatu inwestorskiego z prezesem Legimi

  Mikołaj Małaczyński, współzałożyciel i prezes zarządu spółki specjalizującej się w udostępnianiu ebooków i audiobooków w modelu abonamentowym był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Poniedziałkowe spotkanie on-line zdominowały pytania dotyczące szczegółów trwającej obecnie publicznej emisji obligacji, które docelowo mają trafić do obrotu na Catalyst. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku