Live Motion Games pozyskało z publicznej oferty akcji 4 mln zł

Omawiane walory:

Producent gier wideo na PC z grupy kapitałowej PlayWay, z publicznej oferty akcji pozyskał 4 mln zł i dokonał przydziału wszystkich akcji oferowanych. Wartość złożonych zapisów wyniosła blisko 5,9 mln zł.

Fot. spółka

– Dwa dni temu – 17 marca – zakończyliśmy zapisy w publicznej ofercie akcji. Z satysfakcją informuję, że akcje Live Motion Games oferowane w ramach nowej emisji serii C mają nowych nabywców, zostały przydzielone 173 inwestorom. Tym samym osiągnęliśmy wyznaczony cel, jakim było pozyskanie 4 mln zł. W ramach oferty sprzedawana była także część akcji istniejących o wartości 0,7 mln zł. Wraz z zakończeniem oferty zapisy na akcje spółki wyniosły blisko 5,9 mln zł. Dziękujemy uczestnikom oferty za zaufanie. Zgodnie z zapowiedzią pozyskane środki przeznaczymy na produkcję i marketing nowych autorskich gier z gatunku symulator, survival i city builder. Nasz plan zakłada tworzenie kilku autorskich tytułów rocznie i ich globalną dystrybucję w modelu cyfrowym – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Publiczna oferta akcji Live Motion Games obejmowała łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. akcji istniejących serii  A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję. Środki od inwestorów spółka przeznaczy na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w Ofercie był Dom Maklerski BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewniła Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.  

Przed rozpoczęciem publicznej oferty akcji firma Live Motion Games pozyskała w ramach emisji prywatnej kwotę ok. 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję autorskich gier studia.

Najpopularniejszym tytułem z portfolio spółki jest Train Station Renovation, który pozwala na renowację i odbudowę opuszczonych stacji kolejowych. Gra w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam zdobyła 20 tys. nabywców. Obecnie firma pracuje nad DLC do projektu.

– Z dużym zainteresowaniem graczy spotkał się również Car Trader Simulator. Dzięki tworzeniu gry nabyliśmy cenne doświadczenie, które pozwoliło nam na tworzenie kolejnych ambitnych produkcji – komentuje prezes zarządu Live Motion Games. 

Tegoroczny harmonogram studia uwzględnia m.in. premiery takich tytułów jak: Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, a także kilku innych gier przygotowywanych dla zewnętrznych wydawców.

– Builder Simulator zaprezentowaliśmy podczas ostatniego festiwalu dem Steam. Produkcja pozytywnie wyróżniła się na tle innych symulatorów. Wersja demo została pobrana powyżej 100 tys. razy, a wishlista wzrosła o ponad 42 tys.– mówi Michał Kaczmarek.

Chernobyl Liquidators to survival-symulator, osadzony w rzeczywistości katastrofy w Czarnobylu, w którym gracz wciela się m.in. w rolę strażaka ratującego poszkodowanych. Do jego głównych zadań należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Projekt obecnie jest w fazie zaawansowanych testów.

Obie gry powstają we współpracy z notowaną na głównym parkiecie spółką PlayWay, jednym z wiodących akcjonariuszy Live Motion Games.

– Zakończona z sukcesem oferta poprzedza plany naszej spółki związane z debiutem na rynku NewConnect. Obecnie koncentrujemy się na finalizacji Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut planujemy w pierwszej połowie tego roku – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o LiveMotionGames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR