Lotos chce zainwestować w Polimery Police 500 mln zł

Omawiane walory: ,

Lotos po wielu tygodniach analiz zadeklarował wstępnie, że zainwestuje pół miliarda złotych w projekt Polimery Police.

lotos,police,polimery

Grupa Lotos ma wstępne porozumienie ws. finansowania Polimery Police

Porozumienie Lotosu z Grupą Azoty, Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police i Grupą Azoty Polyolefins jest warunkowe i obowiązuje do 31 grudnia 2020 r. Spółki uzależniły podpisanie finalnej umowy od uzyskania zgody rady nadzorczej, walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki oraz spełnienia innych warunków zawieszających.

– W ramach porozumienia spółka przewiduje zaangażowanie w kwocie 300 mln zł w formie kapitału akcyjnego oraz 200 mln zł w postaci pożyczki podporządkowanej” – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Celem projektu Polimery Police realizowanego przez Grupę Azoty Polyolefins jest budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze.

Polimery Police będą finansowane m.in. z emisji akcji o wartości 1,1 mld zł. Lwia część wpływów pokryje wynagrodzenie wykonawcy, czyli koncernu Hyundai Engineering Co., Ltd. Pozostała kwota, tj. około 95,4 mln zł zostanie wykorzystana przez spółkę na inwestycje dostosowawcze związane z budową infrastruktury towarzyszącej Projektu Polimery Police. Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w I kwartale 2020 roku. Zakończenie projektu przewidywane jest na 2022 rok.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Lotos, Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR