LPP liczy się z ryzykiem opóźnień w dostawach z Chin

Omawiane walory:

Wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz poinformował, że istnieje ryzyko opóźnień w dostawach z Chin związane z epidemią koronawirusa. Spółka rozważa przeniesienie części produkcji do zakładów w Turcji, Bangladeszu czy Wietnamie.

Fot. LPP

– Widzimy ryzyko opóźnień transportowych, kontenery mogą być wstrzymane. Możemy mieć opóźnienia w dostawach – powiedział wiceprezes Lutkiewicz na konferencji.

Wiceprezes dodał, że możliwe są także opóźnienia w produkcji, jednak spółka przygotowuje się na taka ewentualność prowadząc rozmowy odnośnie przeniesienia produkcji do fabryk w innych krajach.

– Rozmawiamy z fabrykami, z którymi współpracujemy np. w Turcji czy innych krajach azjatyckich: Bangladeszu czy Wietnamie. Wiemy, że tam są wolne moce produkcyjne i moglibyśmy złożyć zamówienia – powiedział Lutkiewicz.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. We wtorek kurs akcji spółki jest stabilny. Około godziny 11:00 notowania rosły o 0,1 proc., a jeden walor wyceniono na 8.310 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Piątek należy do maluchów, w grze Biomed, CI Games, T-Bull

  Mniejsze spółki z Biomed-Lublin na czele, absorbują prawie całą uwagę inwestorów i sprawiają, że piątkowa sesja na warszawskim parkiecie jest interesująca. Wśród giełdowych tuzów najbardziej gorącą spółką jest odreagowujące spadki LPP.

 • mWIG40 i sWIG80 na plusach, Gazprom funduje wzrosty PGNiG

  Mocne zakończenie kwartału na Wall Street i dobre dane z europejskiej gospodarki nie są dostateczną zachętą do mocnych zakupów akcji na GPW. Owszem więcej spółek drożeje niż tanieje, ale atmosfera na rynku jest typowo wakacyjna. Emocje wywołuje tylko PGNiG i kilka mniejszych spółek.

 • Gra o dowiezienie świetnych wyników, gorąco na CD Projekcie i LPP Początek piątkowej sesji upływa pod znakiem przeciągania liny na głównych indeksach. Jest jednak spora szansa, że nastroje w drugiej części dnia się poprawią, a warszawskie indeksy wyjdą na plus. Przed nami ostatnie dni udanego kwartału, co oznacza, że zarządzający funduszami będą robić wszystko, by dowieźć wyniki do końca miesiąca.
 • WIG20 próbuje odrabiać straty, w grze Biomed-Lublin i Harper Hygienics

  Od spadków wszystkich indeksów rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. Pretekstem sprzedaży akcji jest powrót obaw przed drugą falą zachorowań na COVID-19, co wczoraj sprowokowało mocną wyprzedaż na Wall Street. Ten sam temat winduje natomiast akcje spółek Harper Hygienics i Biomed Lublin.

 • LPP miało 362 mln zł straty netto w I kwartale roku obrotowego 2020/2021

  LPP odnotowało 361,99 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2020/2021 (luty-kwiecień 2020 r.) wobec 23,3 mln zł zysku rok wcześniej. W czwartek rano notowania spółki odzieżowej walczą z przeceną. Jedna akcja kosztuje 6.500 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR