Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: lpp

 • 02 lipca 2019

  Rząd chce, by ustawa dot. podatku od sprzedaży detalicznej weszła w życie 1 września

  Rada Ministrów planuje przyjąć nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej tak, by regulacje te weszły w życie 1 września br., podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Według projektu, podatek będzie naliczany za okres od 1 września, jednak obowiązek jego uiszczania może zostać przesunięty - w wypadku złożenia odwołania od wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie tej daniny.

 • 11 czerwca 2019

  10 znanych spółek, które sypną groszem na wakacje

  W najbliższych tygodniach kilkadziesiąt spółek z GPW podzieli ubiegłoroczne zyski, a kilkanaście z nich jeszcze przed wakacjami wypłaci gotówkę. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał 10 ciekawych propozycji, które pomogą sfinansować wymarzony urlop. 

 • 04 czerwca 2019

  GPW przespała wzrosty, rollercoaster na CD Projekcie i ZM Kania

  Wtorkową sesję główne warszawskie indeksy zakończyły blisko poziomów odniesień, co stało w kontrze do poprawy nastrojów obserwowanej na głównych europejskich parkietach oraz na Wall Street. W centrum uwagi znalazły się akcje CD Projektu, CCC i Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

 • 28 maja 2019

  Orlen i Lotos kontra LPP i CCC, a w tle mocne wzrosty spółek Leszka Czarneckiego

  Niewielkie wzrosty warszawskich indeksów w żaden sposób nie odzwierciedlają tego, jak gorąco dziś jest przy ulicy Książęcej, gdzie m.in. mocne wzrosty spółek paliwowych kamuflują wyprzedaż akcji LPP i prawie trzyletnie minima notowań CCC.

 • 23 maja 2019

  Rosną obawy o koniunkturę gospodarczą w Europie, w grze CD Projekt i Grupa Azoty

  Obawy o kondycję gospodarek azjatyckich i europejskich ciążą globalnym rynkom akcji, jednocześnie ciągnąc w dół giełdę w Warszawie. Nastrojów w GPW nie zdołały poprawić nawet dużo lepsze od prognoz dane z Polski. Na tle rynku pozytywnie wyróżniają się akcje CD Projektu i Grupy Azoty.

 • 21 maja 2019

  Raport: Spółki z WIG20 wypłacą ponad 12 mld zł dywidend w 2019 r.

  Znamy już plany dywidendowe wszystkich największych firm z warszawskiej giełdy. W tym roku 13 z 20 spółek sklasyfikowanych w prestiżowym indeksie podzieli między akcjonariuszy 12,3 mld zł. Wśród nich są 4 propozycje o stopie przekraczającej 5 proc. 

 • 17 maja 2019

  Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 16 maja 2019

  Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • 11 kwietnia 2019

  TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • 09 kwietnia 2019

  Trump i MFW psują nastroje na giełdach, dywidendowy wzrost Eurocashu

  Zapowiedź nałożenia przez USA ceł na towary z Unii Europejskiej i obniżka prognoz przez MFW popsuły po południu nastroje na giełdach. W centrum uwagi znalazł się Eurocash, LPP i Tauron.

 • 02 kwietnia 2019

  Świetna sesja na giełdzie w Warszawie, CCC i LPP poczuły wiosnę

  Kolejna mocna sesja na GPW. Świetne wyniki sprzedażowe CCC w marcu, pchnęły notowania akcji tej spółki w górę aż o 14,3 proc., a optymizm inwestorów rozlał się na całą giełdę.

 • Przerwa we wzrostach na świecie, odbicie w Polsce

  Na wielu globalnych rynkach wtorek, pomimo utrzymującego się optymizmu, stał się dniem przerwy we wzrostach po najlepszym pierwszym kwartale od 2010 r. i świetnym rozpoczęciu następnego w poniedziałek. Szczególnie było to widoczne w Azji, najsilniejszej wczoraj po informacjach o chińskim PMI. Nikkei spadło o symboliczne 0,02 proc., pozostałe indeksy zamykały się nad kreską, ale zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i Hong Kongu było to skromne 0,2 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia, a w Bombaju 0,5 proc.

 • 01 kwietnia 2019

  13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 26 marca 2019

  D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • 25 marca 2019

  LPP rekomenduje wypłatę 60 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Zarząd LPP zdecydował o rekomendowaniu radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu przeznaczenia 110 mln zł z zysku za 2018 r. na dywidendę. Proponowana stawka na akcję wynosi 60 zł, co daje stopę na poziomie 0,7 proc.

 • 19 marca 2019

  Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 18 marca 2019

  GPW wprowadziła kontrakty terminowe z nowym mnożnikiem na akcje 4 spółek

  W poniedziałek do obrotu trafiły kontrakty terminowe z nowym mnożnikiem na akcje LPP, 11 bit studios, mBanku oraz Santander BP. Przy okazji giełda zapowiedziała wprowadzenie nowych instrumentów pochodnych dla WIG-Games oraz trzech indeksów makrosektorowych.

 • 08 lutego 2019

  LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r.

  LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem, ale odpowiednie decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

 • 03 stycznia 2019

  Apple podkręca kryzysowe nastroje. Na GPW tanieją CCC i LPP

  Na nic zdało się wczorajsze odrabianie porannych strat przez warszawską giełdę. W czwartek indeksy ponownie rozpoczęły dzień od spadków. Można mówić nawet o pewnym deja vu, bo podobnie jak w środę, rynek w dół ciągną duże spółki, a małe i średnie stoją w miejscu.

 • 19 grudnia 2018

  Czy Fed sprawi prezent inwestorom? LPP i CCC liderami wzrostów w WIG20

  Wydarzeniem dnia na giełdach jest posiedzenie Fed. To będzie ostatni mocny akcent 2018 roku. Podwyżka stóp procentowych w USA jest już w cenach. Dla rynków akcji kluczowa będzie ewentualna zmiana retoryki. Jej złagodzenie może dać im kopa w samej końcówce roku.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 05 grudnia 2018

  Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • wczoraj

  WIG20 broni się przed falą wyprzedaży, w grze LPP, BAH i Getin Noble Bank

  W poniedziałek główne indeksy Wall Street zanotowały ponad 1-proc. spadki. Dziś podobny scenariusz obserwujemy na giełdach w Europie. Jedynie warszawska GPW zachowuje zimną krew. Pytanie tylko, na ile długo ta relatywna siła rodzimej giełdy się utrzyma. 

 • 05 listopada 2018

  Pierwszy butik Reserved w Kazachstanie otwarty, kolejne marki LPP w listopadzie

  Z końcem października LPP otworzyło pierwszy salon marki Reserved w Kazachstanie - w mieście Ałmaty. Debiut w Kazachstanie to kolejny etap realizacji strategii międzynarodowej ekspansji LPP.

 • 02 października 2018

  Włochy ponownie psują krew inwestorom, w centrum uwagi CD Projekt i LPP

  Nawrót obaw o Włochy, spadające indeksy w Europie i fatalne nastroje po poniedziałkowej sesji w Warszawie. To wszystko przekłada się na wtorkowe spadki na GPW. W centrum uwagi jest dzisiaj CD Projekt, którego akcje tanieją z obawy na możliwy spór prawny z twórcą Wiedźmina.

 • LPP miało wstępnie 2 mld zł przychodów i 125 mln zł zysku EBIT w III kwartale 2018 r.

  LPP miało wstępnie 2,05 mld zł skonsolidowanych przychodów i 125 mln zł zysku EBIT w III kwartale 2018 roku, co oznacza wzrost odpowiednio o 13 proc. r/r i 21 proc. r/r.

 • 24 września 2018

  Zielony debiut GPW w gronie rynków rozwiniętych, w grze Orlen, CCC i Kruk

  W poniedziałek GPW wyróżnia się na tle europejskich parkietów. Orlen, CCC i LPP, a także grupa spółek z indeksu mWIG40, ciągną ją w górę. Niestety, to zapewne chwilowy przypływ witalności, a nie początek poprawy nastrojów napędzany zmianą kwalifikacji Polski na rynek rozwinięty.

 • 04 września 2018

  Jeszcze w tym roku LPP otworzy pierwsze sklepy w Słowenii i Kazachstanie

  LPP planuje otworzyć swój pierwszy sklep w Słowenii za dwa dni, a w październiku - w Kazachstanie, zapowiedział wiceprezes Przemysław Lutkiewicz. W przyszłym roku planowane jest wejście na rynki Bośni i Hercegowiny i Finlandii.

 • LPP miało ponad 200 mln zł zysku i 2 mld zł przychodu w II kwartale 2018 r.

  Odzieżowy gigant podsumował wyniki za II kwartał oraz zaprezentował plany na resztę roku. We wtorek kurs akcji LPP rośnie o blisko 1 proc.

 • 03 września 2018

  Analiza techniczna czterech kandydatów na lokomotywy indeksu WIG20

  WIG20 w ciągu kilku tygodni z jednego z najsłabszych indeksów wśród rynków Europy Środkowo-Wschodniej zamienił się w prymusa. W optymistycznym scenariuszu indeks polskich blue chipów wkrótce może przetestować styczniowe maksima na poziomie 2.650 pkt. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jakie szanse na miano wrześniowych lokomotyw indeksu WIG20 mają akcje BZ WBK, CD Projektu, LPP i PZU.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku