Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: lpp

 • 17 maja 2019

  Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 16 maja 2019

  Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • 11 kwietnia 2019

  TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • 09 kwietnia 2019

  Trump i MFW psują nastroje na giełdach, dywidendowy wzrost Eurocashu

  Zapowiedź nałożenia przez USA ceł na towary z Unii Europejskiej i obniżka prognoz przez MFW popsuły po południu nastroje na giełdach. W centrum uwagi znalazł się Eurocash, LPP i Tauron.

 • 02 kwietnia 2019

  Świetna sesja na giełdzie w Warszawie, CCC i LPP poczuły wiosnę

  Kolejna mocna sesja na GPW. Świetne wyniki sprzedażowe CCC w marcu, pchnęły notowania akcji tej spółki w górę aż o 14,3 proc., a optymizm inwestorów rozlał się na całą giełdę.

 • Przerwa we wzrostach na świecie, odbicie w Polsce

  Na wielu globalnych rynkach wtorek, pomimo utrzymującego się optymizmu, stał się dniem przerwy we wzrostach po najlepszym pierwszym kwartale od 2010 r. i świetnym rozpoczęciu następnego w poniedziałek. Szczególnie było to widoczne w Azji, najsilniejszej wczoraj po informacjach o chińskim PMI. Nikkei spadło o symboliczne 0,02 proc., pozostałe indeksy zamykały się nad kreską, ale zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i Hong Kongu było to skromne 0,2 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia, a w Bombaju 0,5 proc.

 • 01 kwietnia 2019

  13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 26 marca 2019

  D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • 25 marca 2019

  LPP rekomenduje wypłatę 60 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Zarząd LPP zdecydował o rekomendowaniu radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu przeznaczenia 110 mln zł z zysku za 2018 r. na dywidendę. Proponowana stawka na akcję wynosi 60 zł, co daje stopę na poziomie 0,7 proc.

 • 19 marca 2019

  Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 18 marca 2019

  GPW wprowadziła kontrakty terminowe z nowym mnożnikiem na akcje 4 spółek

  W poniedziałek do obrotu trafiły kontrakty terminowe z nowym mnożnikiem na akcje LPP, 11 bit studios, mBanku oraz Santander BP. Przy okazji giełda zapowiedziała wprowadzenie nowych instrumentów pochodnych dla WIG-Games oraz trzech indeksów makrosektorowych.

 • 08 lutego 2019

  LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r.

  LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem, ale odpowiednie decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

 • 03 stycznia 2019

  Apple podkręca kryzysowe nastroje. Na GPW tanieją CCC i LPP

  Na nic zdało się wczorajsze odrabianie porannych strat przez warszawską giełdę. W czwartek indeksy ponownie rozpoczęły dzień od spadków. Można mówić nawet o pewnym deja vu, bo podobnie jak w środę, rynek w dół ciągną duże spółki, a małe i średnie stoją w miejscu.

 • 19 grudnia 2018

  Czy Fed sprawi prezent inwestorom? LPP i CCC liderami wzrostów w WIG20

  Wydarzeniem dnia na giełdach jest posiedzenie Fed. To będzie ostatni mocny akcent 2018 roku. Podwyżka stóp procentowych w USA jest już w cenach. Dla rynków akcji kluczowa będzie ewentualna zmiana retoryki. Jej złagodzenie może dać im kopa w samej końcówce roku.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 05 grudnia 2018

  Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • wczoraj

  WIG20 broni się przed falą wyprzedaży, w grze LPP, BAH i Getin Noble Bank

  W poniedziałek główne indeksy Wall Street zanotowały ponad 1-proc. spadki. Dziś podobny scenariusz obserwujemy na giełdach w Europie. Jedynie warszawska GPW zachowuje zimną krew. Pytanie tylko, na ile długo ta relatywna siła rodzimej giełdy się utrzyma. 

 • 05 listopada 2018

  Pierwszy butik Reserved w Kazachstanie otwarty, kolejne marki LPP w listopadzie

  Z końcem października LPP otworzyło pierwszy salon marki Reserved w Kazachstanie - w mieście Ałmaty. Debiut w Kazachstanie to kolejny etap realizacji strategii międzynarodowej ekspansji LPP.

 • 02 października 2018

  Włochy ponownie psują krew inwestorom, w centrum uwagi CD Projekt i LPP

  Nawrót obaw o Włochy, spadające indeksy w Europie i fatalne nastroje po poniedziałkowej sesji w Warszawie. To wszystko przekłada się na wtorkowe spadki na GPW. W centrum uwagi jest dzisiaj CD Projekt, którego akcje tanieją z obawy na możliwy spór prawny z twórcą Wiedźmina.

 • LPP miało wstępnie 2 mld zł przychodów i 125 mln zł zysku EBIT w III kwartale 2018 r.

  LPP miało wstępnie 2,05 mld zł skonsolidowanych przychodów i 125 mln zł zysku EBIT w III kwartale 2018 roku, co oznacza wzrost odpowiednio o 13 proc. r/r i 21 proc. r/r.

 • 24 września 2018

  Zielony debiut GPW w gronie rynków rozwiniętych, w grze Orlen, CCC i Kruk

  W poniedziałek GPW wyróżnia się na tle europejskich parkietów. Orlen, CCC i LPP, a także grupa spółek z indeksu mWIG40, ciągną ją w górę. Niestety, to zapewne chwilowy przypływ witalności, a nie początek poprawy nastrojów napędzany zmianą kwalifikacji Polski na rynek rozwinięty.

 • 04 września 2018

  Jeszcze w tym roku LPP otworzy pierwsze sklepy w Słowenii i Kazachstanie

  LPP planuje otworzyć swój pierwszy sklep w Słowenii za dwa dni, a w październiku - w Kazachstanie, zapowiedział wiceprezes Przemysław Lutkiewicz. W przyszłym roku planowane jest wejście na rynki Bośni i Hercegowiny i Finlandii.

 • LPP miało ponad 200 mln zł zysku i 2 mld zł przychodu w II kwartale 2018 r.

  Odzieżowy gigant podsumował wyniki za II kwartał oraz zaprezentował plany na resztę roku. We wtorek kurs akcji LPP rośnie o blisko 1 proc.

 • 03 września 2018

  Analiza techniczna czterech kandydatów na lokomotywy indeksu WIG20

  WIG20 w ciągu kilku tygodni z jednego z najsłabszych indeksów wśród rynków Europy Środkowo-Wschodniej zamienił się w prymusa. W optymistycznym scenariuszu indeks polskich blue chipów wkrótce może przetestować styczniowe maksima na poziomie 2.650 pkt. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jakie szanse na miano wrześniowych lokomotyw indeksu WIG20 mają akcje BZ WBK, CD Projektu, LPP i PZU.

 • 28 sierpnia 2018

  WIG20 łapie oddech po szalonym rajdzie. CD Projekt i Asseco w górę po wynikach

  Po poniedziałkowym rajdzie, który otworzył WIG20 drogę do 2.500 pkt., wtorek przynosi lekkie wyhamowanie. Nastroje pozostają jednak optymistyczne. Po wynikach w górę idą akcje CD Projektu i Asseco Poland.

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • 18 lipca 2018

  CD Projekt z nowym rekordem i 20 mld zł kapitalizacji. Gorąco także na Idea Banku

  W tym roku warszawska giełda nie zachwyca, za to CD Projekt wręcz przeciwnie. W środę kapitalizacja giganta z branży gamedev przekroczyła 20 mld zł. Za sprawą zapowiedzianej fuzji w centrum uwagi są także spółki Leszka Czarneckiego.

 • 09 lipca 2018

  Rynki łapią oddech

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • 04 lipca 2018

  Warszawska giełda kontynuuje odbicie. CD Projekt z szansą na rekordy

  Wszystko co miało się dziś wydarzyć na GPW, już się wydarzyło. Święto w USA skazuje giełdy na marazm w drugiej połowie dnia. Z drugiej strony dzięki temu jest szansa na przedłużenie wzrostowej korekty o jeszcze jeden dzień. Przynajmniej do piątku, gdy wróci temat wojen handlowych.

 • 03 lipca 2018

  WIG20 wśród liderów odbicia. LPP i CCC po dwóch stronach barykady

  WIG20 jest dzisiaj jednym z najmocniej rosnących indeksów w Europie, gdzie obserwujemy typowo korekcyjną sesję. Wśród polskich blue chipów największe zmiany kursów akcji notują giganci z sektora handlu odzieżą i obuwiem.  


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku